Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 27.09.2020, Saat: 09:46
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > GENEL > Bu Gün Marea İçin Ne Yaptınız ? > Emci Oto'dan giydirme (: >
 Yorum: 49    Görüntülenme: 33194
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Emci Oto'dan giydirme (:
09.03.2016, Saat:20:24,
Kıdemli Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2004   Kıyı Mavisi
Marea
Cvp: Emci Oto'dan giydirme (:

Paracı ustalar memleketin dört bir yanını sarmış, böyle iyilerine denk geldiğimizde şaşkınlığa uğruyoruz artık. Adama malzemelerini kendin gelip alsan da fiyat şişiren mi istersin, sağlam parçayı bozuk deyip söktüren, yenisini aldırıp eskinin üstüne yatmaya çalışan mı istersin... Ne günlere geldik arkadaş ya... nasıl bir insanlık hâli bu....
09.03.2016, Saat:20:24
09.03.2016, Saat:23:43, (Son Düzenleme: 09.03.2016, Saat:23:44, Düzenleyen: Abdullah.)
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Brava   1.6 SX
Model ve Renk: 2000   Beyaz
Brava
RE: Emci Oto'dan giydirme (:

Arkadaslar bu tarz mekanik işleri çogu usta halleder emci otoya para bayilmaniza gerek yok.Ankara da usta isterseniz benim aracin bakimlarini yaptirdigim ustaya gidin yaptirin.parcalari kendiniz alın iscilik parası verin.sanayideki çogu ustadan farklidir.bir sıkıntı olursa bana söylemeniz yeterli.
(Son Düzenleme: 09.03.2016, Saat:23:44, Düzenleyen: Abdullah.)
09.03.2016, Saat:23:43
09.03.2016, Saat:23:47,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2003   Beyaz
Marea
Cvp: RE: Emci Oto'dan giydirme (:

(09.03.2016, Saat:23:43)Abdullah Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar bu tarz mekanik işleri çogu usta halleder emci otoya para bayilmaniza gerek yok.Ankara da usta isterseniz benim aracin bakimlarini yaptirdigim ustaya gidin yaptirin.parcalari kendiniz alın iscilik parası verin.sanayideki çogu ustadan farklidir.bir sıkıntı olursa bana söylemeniz yeterli.

nerede senin ustan acaba
09.03.2016, Saat:23:47
10.03.2016, Saat:00:00,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Brava   1.6 SX
Model ve Renk: 2000   Beyaz
Brava

(09.03.2016, Saat:23:47)Ebediyen06 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09.03.2016, Saat:23:43)Abdullah Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar bu tarz mekanik işleri çogu usta halleder emci otoya para bayilmaniza gerek yok.Ankara da usta isterseniz benim aracin bakimlarini yaptirdigim ustaya gidin yaptirin.parcalari kendiniz alın iscilik parası verin.sanayideki çogu ustadan farklidir.bir sıkıntı olursa bana söylemeniz yeterli.

nerede senin ustan acaba
Şasmaz 9.sk
10.03.2016, Saat:00:00
10.03.2016, Saat:08:34,
Site Kurucusu
Admin Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2004   Gri
Marea

@Ebediyen06
@avniduman

Malesef bunu tecrübe etmeden usta farkını anlayamıyoruz. İşinin piri derler ama enteresandır her mevzuya conta yanmış der. İlk mareamda hararet dalgalanması problemiyle gitmiştim, aynı Ali'nin arabaya baktığı gibi baktı "conta yakmış bu, hafta içi getir yapalım" dedi. Halbuki su eksiltme vesaire yoktu hiç. O zamanlar tam olarak mareaları bilmediğim için sorunu çözemeden satmıştım. Büyük ihtimalle göğüs devresi lehimlerinin tazelenmesi gerekiyordu.
Mehmet ustaya gidiyorsanız cevap hazırdır.

Conta
ConTA
coNta
(:

Yanına parça fiyatına giydirmeyle kazıklandığınızda cabası. Bende ilk başta yediremeyip yazmayım demiştim ama herkes görsün, bilsin diye açıklamayı seçtim.

Bu şekilde mağdur olan arkadaşların kesinlikle tecrübelerini paylaşmaları, aynı şehirde bulunanların birbirlerine yardım etmelerini isterim.

ReDD nickli üyenin imzası
Dikkatinizi çekebilecek konular;

* Marea ABS lambası arızasını gidermek

* Muayeneye giderken
* Marea Krank/Devir Sensörünün Temizlenmesi
* Motor yağ eksiltme nedenleri ve egsozt dumanı yorumları
* Marea gösterge panelinin ışıklarının değişimi
* Klima neden koku yapar, Bu kokudan nasıl kurtulmalıyız
* Arka Tamponun Sökülmesi
* Marea Otogaz kullanıcılarının bilmesi gerekenler
* Marea Arka Koltuk Kılıflarının Sökülmesi
* Hararet durumunda yapılması gerekenler
* Marea Teybin Sökülmesi
* Motor geç çalışma sorunu çözümleri

Ve dahasını forumumuzu inceleyerek bulabilirsiniz.

10.03.2016, Saat:08:34
10.03.2016, Saat:10:09,
2004 Liberyt - Kastamonu
Admin Grubu
Model ve Renk: 2004   Beyaz
Marea

@Ebediyen06
@avniduman
@ReDD

Kazıklananlar kervanına her geçen gün yenileri ekleniyor. Benim anlamadığım bunlar bu ismi nasıl yaptı?
10.03.2016, Saat:10:09
10.03.2016, Saat:10:13,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

(10.03.2016, Saat:10:09)Yavuz_37 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: @Ebediyen06
@avniduman
@ReDD

Kazıklananlar kervanına her geçen gün yenileri ekleniyor. Benim anlamadığım bunlar bu ismi nasıl yaptı?

Onu bide ben anlasam çözemedim çoğu kişi farkında değil sanırım
10.03.2016, Saat:10:13
10.03.2016, Saat:10:28,
Fatih KOCATAŞKIN
Moderatör Grubu
Araç: Marea   1.6 SX
Model ve Renk: 2000   Fildişi
Marea

Bu ustanın piyasada bu kadar isim yapması tutulması daha ilginç bu olanları duyduktan sonra. Kimse kusura bakmasın ama suç biraz da bizde abilerim kardeşlerim. Elinden iki iş geliyor bir şeyler biliyor diye olur olmadık insanları öyle yükseltiyoruz ki sonra kendileri bile inanıyorlar. 
 Aynı durum için önceki aracımda yaşadığım bir durumu anlatayım. Rover markasını büyük ihtimalle bir çoğunuz bilmiyorsunuzdur. 2005 yılında iflas edip üretim durdurmuş bir İngiliz firması. Bir dönem Honda ile bir dönem ise Bmw ile ortak montaj bantlarında üretimi yapılmış kalite konfor ve donanım olarak piyasa araçlarından çok çok üstün araçlar. Fakat motor yapıları genellikle soğuk iklimde çalışmaya göre tasarlandığı için ülkemizde çok verimli olamıyorlar. Tüm parçaları genel olarak İngiliz standartlarına uygun üretildiğinden civataları dahi avrupa araçlarından bir çok farklı ölçülere sahip. Firma iflas ettiği için yedek parça üretimleri durmuş durumda, diğer firmalarla ortak kullanılan parçalar dışında artık bir çok parça için çıkmacılardan temin edilebiliyor ancak. Ülkemizde de hala iyi kötü bir kullanıcı kitlesine sahip bu araçlar için Türkiye genelinde adı bilinen 3 yada 4 servis dışında bakım yaptırabilecek servis yok. Fakat yurdum insanı basit bir hava filtresi değişimi için bile koştur koştur bu ustalara gittiğinden ustalar hem yoğun hem de tekel olmuş durumdalar. Halbuki yukarıda da bahsettiğim gibi bu araçların çoğu BMW ve Honda araçlar ile aynı motor şanzıman ve yürüyen aksamlara sahip. 
 Kendi başımdan geçen  olaylar ile devam edeyim. 2014 yılı sanıyorum aralık aylarında bir 600 si sahibi olduk. Araçta çatlak tıkayıcı sıvılardan kullanılmıştı. Antifreeze ekledikten sonra araç devridaim pompasından !!! sızıntı başladı. Biz de doğruca bu arabadan anlayan servislerden birine gittik. Ustamız bakımları yaptı aks körüklerini filtreleri değiştirdi devridaim pompası tahliye kanalına bir çubuk tıkayıp tamam abi yazın triger kayışı değişiminde  görüşürüz dedi çıktık. Devridaim pompasını tasarlayanlar bu sızıntının zaman içerisinde oluşup parça değişimine kadar pervane miline zarar vermemesi aracın sente atlayıp daha büyük hasara sebep olmasını önlemek için iki adet tahliye kanalı koymuşlar. Fakat bizim her şeyi bilen ustalarımız !!! bundan bir haberler. Ertesi gün aracı çalıştırmadan altının ıslak olduğunu gördük kaputu açtığımızda ise motorda hiç soğutma sıvısı kalmadığını gördük. Şaşmazdaki her araca bakan merdiven altı bir şeyden anlamaz düşündüğümüz ustamız ise görür görmez motoru tanıdı hatta parça tasarımına ve tahliye kanalına sıkıştırılan çubuğa bakıp bizle beraber kulak çınlattı. Triger devridaim keçeler değiştik standart bir  fiyata yakın (150 TL) işçiliğimizi verip daha da servise uğramadık. Servis ustamız ise o kadar yaptığı işten emin iyi niyetliydi ki sonrasında arayıp sordu bile sıkıntı oldu mu diye.
 Özetle uzay mekiği kullanmıyoruz hiçbirimiz piyasada hemen her sokakta bir marea brava veya bravo ile karşılaşıyoruz ufak tefek internet araştırmasıyla bile mekanik bi çok şey veya arıza ile ilgili bilgi sahibi olabiliyoruz. Araçlarımız çok zor araçlar değil ve inanın sadece o ustalar anlamıyor bizim araçlardan. Rolleyes
10.03.2016, Saat:10:28
10.03.2016, Saat:11:41,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2004   beyaz
Marea

@avniduman
@ReDD

kazıklanan demeyeydin iyiydi Smile

tecrübe olsun diye paylaşıyoruz Smile
10.03.2016, Saat:11:41
10.03.2016, Saat:12:18,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 ELX
Model ve Renk: 2002   Gümüş Gri
Marea

Öncelikle kerkese kazasız belasız sürüşler diliyorum. Arkadaşlar maalesef servis mağduru olan arkadaşlar çok aramızda. İki yıl kadar önce benimde acı bir tecrübem oldu servisle ilgili. 4 sefer gidişimin sonunda toplamda 850 TL. masraf yap ama sonuç yine başladığın yerdesin. O kadar moral bozgunluğu ve sinir insana zarar. En sonunda ilk görüşte ısınamadığım bir oto eletronikçisi arkadaş 250 TL bedelle aracın beynini tamir etti ve şu an hiç sıkıntı yok elhamdülillah. Servislere bir daha zor giderim artık. Allah bir daha düşürmesin ellerine.
10.03.2016, Saat:12:18
10.03.2016, Saat:12:36,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

(10.03.2016, Saat:11:41)avniduman Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
@avniduman
@ReDD

Aynen ya zaten aklıma geldikçe deliriyorum
10.03.2016, Saat:12:36
10.03.2016, Saat:14:57, (Son Düzenleme: 10.03.2016, Saat:14:58, Düzenleyen: Yavuz_37.)
2004 Liberyt - Kastamonu
Admin Grubu
Model ve Renk: 2004   Beyaz
Marea

@avniduman
@ReDD

Hocam bende aynı kervandayım o yüzden öyle dedim Smile

@Ebediyen06 @avniduman
(Son Düzenleme: 10.03.2016, Saat:14:58, Düzenleyen: Yavuz_37.)
10.03.2016, Saat:14:57
10.03.2016, Saat:20:09,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

(10.03.2016, Saat:14:57)Yavuz_37 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
@avniduman
@ReDD

Hocam bende aynı kervandayım o yüzden öyle dedim Smile

@Ebediyen06 @avniduman

Maaşallah Emci oto kurban sayımız artıyor desene Cry Cry Cry Cry
10.03.2016, Saat:20:09
21.07.2016, Saat:22:35,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   Seçilmemiş
Model ve Renk: 2007   gri
Marea

Yok arkadas bende emci oto ya gidiyorum memet usta mareaların dilinden anliyor bnm mareada bir arıza olusmusdu 100 tl artı yakıt param gitti arıza aynı devam ediyo parca değiştiren ustayı aradım beyin dedi dolasırken sanayıde emci ye girdim arıza termostat dan cıktı yoksa ben emciye gitmeseydim bosu bosuna beyin değisecek yada tamir görecekti adam marelardan anliyo orası gercek
21.07.2016, Saat:22:35
06.01.2017, Saat:12:44,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 ELX
Model ve Renk: 2001   Beyaz
Marea

peki Ankarada emci hariç başka biryer yok mu mareadan anlayan. Koskoca ankara.
06.01.2017, Saat:12:44
06.01.2017, Saat:15:16,
Emektar Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2003   Çelik Gri
Marea

1992-96 yılları arasında 67 opel kullanıyordum tek pistondan yatak sardı basit bir iş motor açıldı bizim Of li ustamız bu kadar deliğe ne gerek var ya dedi sanırsın ki yarış otomobilide yağ yetişmiyorda vs vs deliklerin birçoğunu kapatacaktı sonra bir araştırdık ki kullandığımız araç harbi yarış otomobili imiş Smile 1967 opel record 114 beygir adam az kalsın yağ deliklerini kapatacaktı.
06.01.2017, Saat:15:16
17.12.2017, Saat:01:17,
Yeni Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2004   gi
Marea

ANKARADA BENCE EMCİ OTODAN BASKA MAREADAN ANLIYAN ADAM KALMAMIS NEDEN MI ?

1. 2004 MODEL MAREA LIBERTY ARACIMA SASMAZDA ROLANTI DALGALANMASI  ICIN BIR USTAYA GOTURDUM . USTANIN SOYLEDIGI BOGAZ KELEBEGININ TEMIZLENMESI DUZELMESSE DEGISMESI . TEMIZLEDIK AMA ROLANTI DALGALANMASI DEVAM EDIYORDU . USTA GAZ KELEBEGINI DEGISTIRELIM DEDI BENDE DEGITIR DEDIM . DEGİŞTİRDİGİNDE ROLANTI DUZELMISTI TAKI 2 GUNE KADAR . 2 GUN SONRA TEKRAR ROLANTI BOZUKLUGU OLMAYA BASLADI . TEKRAR AYNI USTAYA GITTIM . BUJI BUJI KABLOSU BOBIN NIN DEGISMESI GEREKTIGINI SOYLEDI . GENE DEGİŞTİRDİM . SORUN DUZELMEDI . VE TAKILAN MAGZEMELERIN GERI VERILEMEYECEGINI SOYLEDI . BASKA BIR USTAYA GITTIM SAOLSUN BU ARACLARDAN ANLAMADIGINI EMCI OTOYA GITMEMI SOYLEDI ALLAH RAZI OLSUN . EMCİ OTOYA GITTIM MEHMET USTAYA DERDIMI ANLATTIM . ROLANTI MOTORUNA GIDEN KABLONUN  ONARILMASI  GEREKTIGINI SOYLEDI . TEST CIHAZIYLA BERABER 50 TL YE YAPTI . TAM 2 HAFTA BOYUNCA SANAYIDE UGRASTIGIM ARIZAYI 20 DAKIKADA ÇÖZDÜ . SİZE TAVSİYEM İLK ÖNCE EMCİ OTOYA GÖSTERMENİZ BENİM GİBİ İŞTEN ANLAMAYAN USTALARA GÜVENİP BOŞ YERE MASRAF YAPMAMANIZ .
17.12.2017, Saat:01:17
17.12.2017, Saat:08:51,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Brava   1.6 ELX
Model ve Renk: 2003   bordo
Brava

Brava 1.6 16v aracım sabahları patırdatma seklınde gaz yemeye başlamıstı . Sanayide yigit oto ya götürdüm . Aracın conta yaktıgını degısmesı gerektıgını soyledıler.  Arabam hararet yapmamıstı zamanla curudugunu degısmesı gerektıgını soyledıler bende anlamadıgım ıcın bıraktım . Aracımın butun contaları termostat devırdayım supap lastıklerı herseyını degıstırdıler . Aracı teslım almaya gıttıgımde patırdatmanın devam ettıgı ve arabanın arkasından sankı baska bır araba ceker gıbı agırlastıgını hıssettım . Ustaya sordugumda bu normal demesi beni dahada cok sınırlendırdı . Nalet olsun dedım cıktım ordan eve gıttım . Sonrasında saglam motor dıye bır yer var oraya goturdum . Adam hemen bu conta olmamıs bır daha degısmesı gerekıyor dedı guvenmedım adama cıktım ordan . Bir arkadasım EMCİ OTO ya goturmemı onların bu ısten anladıklarını soyledı . Götürdüm 20 yaslarında genc bır cocuk adı ONUR USTA yaşı kucuk bılgısı buyuk  arabanın kaputunu acar acmaz bu arabanın sentesı atlak ve programı bozuk oldugunu soyledı . Bunlar yapıldıktan sonra hıc bır sorunun kalmıyacak eskısınden daha ıyı olacagını söyledi . Acıklamaları benı ıkna ettı ve trıgerı soktu . aparatları baglandıgında asagı konumunu gosterdı 3 dıs atlak oldugunu ve yarım dıs bıle olsa fark edecegını soyledı . Trıgerı tekrar sokup tekrar kurdu . Bılgısayara bagladı programını guncelledı . Parasını odemedıgım halde abı sen bır dolaşda gel dedi . Adamın bana guvenmesi cok hosuma gitti . Test için istanbul yoluna cıktıgımda arabanın tamamen duzeldıgı eskısınden de guzel oldugunu anında anlamıstım . Arabada ne patırdatma nede yıgılma kaldı . Emci oto gerçekten cok guzel bır yer siddet ile tavsiye ediyorum . Adaşım olan onur usta bu işe gönül vermiş.
Triger düzelmesine 200 tl aldı helal ı hos olsun . Gittim adamlara birde tatlı aldım .
17.12.2017, Saat:08:51
01.01.2018, Saat:14:17,
Emektar Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2004   Gri
Marea

(09.03.2016, Saat:19:43)Ebediyen06 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar Herkeze
Aslında bu olayı anlatmak istemiyordum çünkü çok zoruma gitmişti Erhan rica edince tamam yazayım dedim ki aklıma geldikçede sinirleniyor afedersiniz Mehmet ustaya aklınıza ne küfür gelirse bilin sayıyom ona bukadar vicdansızlık olmaz okuduğunuzda anlıcaksınız...
Bilindiği üzere Marea Liberty 2003 model 1,6 16 valf  yeni aldım bir ay oldu alalı daha arabayı almadan 3 tane motor ustası 1 tane kaportacı 1 tanede boyacıya gösterdim tabi kendi mesleğimde boyacılık olduğu için kendimde ayrı inceledim tabiki her gösterdiğim usta araba gayet iyi diri güzel ve sıkıntısı yok dedi motor saat gibi çalışıyor ne dalgalanma nede motorda motorun kendi güzel sesinden başka ses var bildiğiniz saat gibi dediler tabi 3 ustaya gösterince aldık arabıyı tabi Mehmet ustadan bu sıralarda haberimiz yok nese benim işyerinde bir arkadaşım daha vardı ondada 2004 liberty var ona danışdım usta konusunda ilerde lazım olur diye oda bana ben normal bir usta var ona gidiyorum büyük sorunlarıda Şaşmazda emci oto var benim usta oraya gönderiyor beni dedi bu arabanında piirii dedi tabi bende dedim bu adam piri ise bide ona gösterem arabayı ne dicek diye merak ettim arabayı götürdüm ona baktı baktı bu arabanın conta yanık dedi bana inanmazsan arabayı 5 veya 6 saat sonra çalıştır eksozdan çıkan dumanı görüceksin ve bak araba su da eksiltiyor dedi tabi ben şok oldum birkaç gün bindim ve suyu takip ettim gerçekden su eksiltiyordu ama ne motor yağında su nede yedek su deposunda yağ vardı Mehmet ustaya sordum bunu dedi kariştirmaz bu arabalar genelde nadiren karıştırır dedi tamam usta bu sorunu çözelim bize kaça patlar dedim dediki ön takım dahil en fazla 1200 tutar geçmez oda en fazla dedi tamam usta yap dedim işin içinde çünkü ön takımda vardı fiyat normal geldi tamam usta yapalım dedik arabayı bıraktım 3 gün sonra ben haber edicem sana gel al dedi dedim usta parçaları bana söle ben alayım getireyim ünlü otodan dedi bizim oradan anlaşmamız var ben uygun alıyorum dedi bizde iyi niyetine güvenip tamam dedik
Gelelim arabaya yapılanlar ve Mehmet ustanın bana çıkardığı fiyatlara

Emci Oto Fiyatı

1)Silindir Kapak Contası = 100 TL
2)Emme Manicod Contası = 20 TL
3)Eksoz Manicod Contası = 20 TL
4)Eksantrik Conta = 80 TL
5)Z Rotu = 40 TL
6)Antifiriz = 40 TL
7)Rektefiyeci = 240 TL
8)Servis (yani işçilik) = 600 TL

Toplam 1140 TL dedi 1100 TL verdim Çıktım ,

Hemen ünlü otoya Gittim Orada yetkili birisi ile beraber başladık hesap yapmaya Ama tüm parçaların orijinal parça olarak fiyat sordum ve ellerindede orijinal vardı

Ünlü Oto Fiyat Listesi

1)Silindir Kapak Contası (orijinal)  = 70 TL
2)Emme Manicod Contası (orijinal) = 15 TL
3)Eksoz Manicod Contası (orijinal) = 10 TL
4)Eksantrik Conta (orijinal) = 15 TL
5)Z Rotu (orijinal) = 15 TL
6)Antifiriz = 15 TL den başlıyor en iyisi 30 TL imiş

Toplam Antifirizi 20 den hesaplıyorum sadece parçalar 145 TL tutuyor

Tabi bunu öğrenince birkaç gün sora Mehmet ustanın yanına gittim bir işim vardı zaten şaşmazda orayada uğruyayım ve sorayım dedim, Usta Orijinal parçalar 145 TL tutuyor sen 300 TL yazmışın dedim Ben hep orjinal parça kullandım ve kaliteli marka deyince tamam usta kolay gelsin dedim çıkdım

Oysaki emci otoya maliyeti dediğim gibi 145 TL ama Bana 300 TL den okuttu yani açıkçası beni kazıkladı Sizce ben bir daha oraya gidermiyim veya bir arkadaşıma önerirmiyim kesinlikle hayır zaten onun ve dükkanın ismini duyunca veya görünce sövüp duruyorum ona hakkımız helal etmiyorum Haram zıkkım olsun diyorum siz siz olun böle dolandırıcılara güvenmeyin gerekirse parçaları kendiniz alın ustayada sadece işçilik verin ve ne olursa olsun gerekirse arabayı hafta sonu yaptırıp arabanın başında olun bu çok önemli umarım açıklayıcı olabilmişimdir bu konudada

Biraz Başınızı Ağrıtmış Olabilirim Kusuruma Bakmayın Kazasız, Belasız, Arızasız Sürüşler Dilerim Herkeze.....

Baskı balata değiştireceğim, söktük parçacıya sorduk, Valeo 350, orjinal kutusunda 400 ama içinden ne çıkacağı belli değil kutuyu açamıyoruz içinide görmüyoruz, dedik orjinal olsun, içinden ne çıktı? vALEO çıktı, biz 50 lira fazla verdik, biz acaba dedik lancia çıkarmı?
Ama anladığım kadarıyla bu EMCİ göz göre göre iteliyor..
01.01.2018, Saat:14:17
09.01.2018, Saat:15:59,
Levent 05
Üye Grubu
Model ve Renk: 2004   gümüş
Marea

(01.01.2018, Saat:14:17)muevete Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09.03.2016, Saat:19:43)Ebediyen06 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar Herkeze
Aslında bu olayı anlatmak istemiyordum çünkü çok zoruma gitmişti Erhan rica edince tamam yazayım dedim ki aklıma geldikçede sinirleniyor afedersiniz Mehmet ustaya aklınıza ne küfür gelirse bilin sayıyom ona bukadar vicdansızlık olmaz okuduğunuzda anlıcaksınız...
Bilindiği üzere Marea Liberty 2003 model 1,6 16 valf  yeni aldım bir ay oldu alalı daha arabayı almadan 3 tane motor ustası 1 tane kaportacı 1 tanede boyacıya gösterdim tabi kendi mesleğimde boyacılık olduğu için kendimde ayrı inceledim tabiki her gösterdiğim usta araba gayet iyi diri güzel ve sıkıntısı yok dedi motor saat gibi çalışıyor ne dalgalanma nede motorda motorun kendi güzel sesinden başka ses var bildiğiniz saat gibi dediler tabi 3 ustaya gösterince aldık arabıyı tabi Mehmet ustadan bu sıralarda haberimiz yok nese benim işyerinde bir arkadaşım daha vardı ondada 2004 liberty var ona danışdım usta konusunda ilerde lazım olur diye oda bana ben normal bir usta var ona gidiyorum büyük sorunlarıda Şaşmazda emci oto var benim usta oraya gönderiyor beni dedi bu arabanında piirii dedi tabi bende dedim bu adam piri ise bide ona gösterem arabayı ne dicek diye merak ettim arabayı götürdüm ona baktı baktı bu arabanın conta yanık dedi bana inanmazsan arabayı 5 veya 6 saat sonra çalıştır eksozdan çıkan dumanı görüceksin ve bak araba su da eksiltiyor dedi tabi ben şok oldum birkaç gün bindim ve suyu takip ettim gerçekden su eksiltiyordu ama ne motor yağında su nede yedek su deposunda yağ vardı Mehmet ustaya sordum bunu dedi kariştirmaz bu arabalar genelde nadiren karıştırır dedi tamam usta bu sorunu çözelim bize kaça patlar dedim dediki ön takım dahil en fazla 1200 tutar geçmez oda en fazla dedi tamam usta yap dedim işin içinde çünkü ön takımda vardı fiyat normal geldi tamam usta yapalım dedik arabayı bıraktım 3 gün sonra ben haber edicem sana gel al dedi dedim usta parçaları bana söle ben alayım getireyim ünlü otodan dedi bizim oradan anlaşmamız var ben uygun alıyorum dedi bizde iyi niyetine güvenip tamam dedik
Gelelim arabaya yapılanlar ve Mehmet ustanın bana çıkardığı fiyatlara

Emci Oto Fiyatı

1)Silindir Kapak Contası = 100 TL
2)Emme Manicod Contası = 20 TL
3)Eksoz Manicod Contası = 20 TL
4)Eksantrik Conta = 80 TL
5)Z Rotu = 40 TL
6)Antifiriz = 40 TL
7)Rektefiyeci = 240 TL
8)Servis (yani işçilik) = 600 TL

Toplam 1140 TL dedi 1100 TL verdim Çıktım ,

Hemen ünlü otoya Gittim Orada yetkili birisi ile beraber başladık hesap yapmaya Ama tüm parçaların orijinal parça olarak fiyat sordum ve ellerindede orijinal vardı

Ünlü Oto Fiyat Listesi

1)Silindir Kapak Contası (orijinal)  = 70 TL
2)Emme Manicod Contası (orijinal) = 15 TL
3)Eksoz Manicod Contası (orijinal) = 10 TL
4)Eksantrik Conta (orijinal) = 15 TL
5)Z Rotu (orijinal) = 15 TL
6)Antifiriz = 15 TL den başlıyor en iyisi 30 TL imiş

Toplam Antifirizi 20 den hesaplıyorum sadece parçalar 145 TL tutuyor

Tabi bunu öğrenince birkaç gün sora Mehmet ustanın yanına gittim bir işim vardı zaten şaşmazda orayada uğruyayım ve sorayım dedim, Usta Orijinal parçalar 145 TL tutuyor sen 300 TL yazmışın dedim Ben hep orjinal parça kullandım ve kaliteli marka deyince tamam usta kolay gelsin dedim çıkdım

Oysaki emci otoya maliyeti dediğim gibi 145 TL ama Bana 300 TL den okuttu yani açıkçası beni kazıkladı Sizce ben bir daha oraya gidermiyim veya bir arkadaşıma önerirmiyim kesinlikle hayır zaten onun ve dükkanın ismini duyunca veya görünce sövüp duruyorum ona hakkımız helal etmiyorum Haram zıkkım olsun diyorum siz siz olun böle dolandırıcılara güvenmeyin gerekirse parçaları kendiniz alın ustayada sadece işçilik verin ve ne olursa olsun gerekirse arabayı hafta sonu yaptırıp arabanın başında olun bu çok önemli umarım açıklayıcı olabilmişimdir bu konudada

Biraz Başınızı Ağrıtmış Olabilirim Kusuruma Bakmayın Kazasız, Belasız, Arızasız Sürüşler Dilerim Herkeze.....

Baskı balata değiştireceğim, söktük parçacıya sorduk, Valeo 350, orjinal kutusunda 400 ama içinden ne çıkacağı belli değil kutuyu açamıyoruz içinide görmüyoruz, dedik orjinal olsun, içinden ne çıktı? vALEO çıktı, biz 50 lira fazla verdik, biz acaba dedik lancia çıkarmı?
Ama anladığım kadarıyla bu EMCİ göz göre göre iteliyor..

Bildiğim kadarı ile Mareaların Profları Ankarada. 2003 - 2006 yıllarında bir çok Mareayı ticari taksi olarak görmüştüm. Taksici esnafı sorunlu araba sevmez. Demek ki Ankara'da bu işi bilen bir hayli usta var. Ancak okuduklarım bu esnafın Emci değil Kanemici olduğu izlenimini verdi bana. 

Bizde de Serdar Kantarcı Bey vardı.Biliyorduk ücretin üç beş fazla olduğunu ama adam gerçekten tanıyordu bu arabaları. Tabiri caizse çakallık yaparak para kazanmıyordu bilgisini satıyordu. Ama o da kapattı servisi. Yani dostlar ne varsa mareatürkiye de var paylaşalım, parçalanmayalım.

Bu arada benim arabaya 24.250 verdiler satmadım. Israrla 25.000 gördüreceğim Smile  arabalarımızın değerini düşürmeyelim.

Selamlar, Saygılar ...
09.01.2018, Saat:15:59
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2020 MyBB Group.
MAREA TÜRKİYE © 2015.