• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kırık Koltuğu Tamir Ettirdim
Merhaba Arkadaşlar;
Aracı aldığımdan beri şöför koltuğunu hafif bir sağ tarafa eğikti. En Son geçen gün komple kırıldı. Ben bu hafta sonu uzun yola çıkacağım için o işi aradan çıkartmam gerekiyordu. Bende geçen egzoz yaptırdığım yere gittim. Bir selam verip tanıdık yapacak yer var mı diye sordum. Seni kıracak değiliz hallederiz dedi sağ olsun
Öncelikle belirteyim Kırık yerler tam oynayan yer olduğu için eskisi gibi olmadı yani şöför koltuğunu artık yatıramıyorum :( Çok büyük bir sorun değil çünkü istediğim gibi olmuş zaten hafif birar dik o da problem değil. Neticede tam ek yerinden 4 parçaya bölünmüş.
İşi yapan Fikret ustanın dükkanı.
[Resim: lEBrZl.jpg]
Önce koltuğu söktük alt tarafından 6 Alyan anahtar ile açılıyor. toplam 2 vida tutuyor. Vidaları söktükten sonra koltuğun altındaki bir soket var sanırım emniyet keremi için. Kafaları söktükten sonra üst tarafı soyduk. Bu arada o kafalar ne zor çıkıyor yaa Smile
Koltuk söküldükten sonra bel desteği de sökülüyor. sonra da süngerler ve kaynak başlar
[Resim: A3Z6Xp.jpg]
Kaynak bittikten sonra Sünger geçirildi ve sırt desteği takıldı. O arkada gördüğünüz teller bel desteğinin telleri.
[Resim: J3dkNY.jpg]
En son yan plastikler takıldı ve koltuk hazır oldu. Koltuğun pis göründüğüne bakmayın arkadaşlar Sünger üstünden dökülen parçalar onlar.
[Resim: D3o6qO.jpg]
Artık konforlu seyahat ediyorum Smile Size de iyi seyahatler.
hadi gözün aydın koltuk sorunundan da kurtuldun. sırada ne var Smile
emniyet keremi nasıl Smile
Arabaya bişey yaptırmadan durmak bu adamın kanında yok. İllaki birşeyler yaptırmak zorunda, artık işlemiş, bu bi hastalık Biggrin
O gel desteğinin aparati düşmüş bende bulabilirmiyim onu?
güle güle otur mehmet kardeşim Smile
Benim koltuk da sağ taraftan geriye doğru eğimli. Kronik sorun mudur nedir :9
Mehmet güle güle kullan koltuğu birgün serviste arkadaşlarla konuşuyoruz sizin o beğenmediğiniz koltuk var ya dedi özellikle kırılıyor çarpışma esnasında insanlara zarar gelmesin diye kırılabilir koltuk yapmış Fiat bilginiz olsun yani
Benim için harika bir paylaşım olmuş teşekkür ederim 6 aydır sürekli ertelediğim bi durum baya aydınlandım yani koltuğu kendim söküp kaynak yaptırabilirim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Marea torsiyon tamir kiti veyis 7 7,846 21.09.2016, Saat:10:47
Son Yorum: veyis
  kapı kilit tamir aliuygun 3 3,665 20.05.2016, Saat:18:13
Son Yorum: aliuygun
  Bugun torsiyon tamir takimini degistirttim dvt.08 4 3,803 02.01.2015, Saat:22:22
Son Yorum: dvt.08

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi