Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 26.09.2020, Saat: 07:31
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > TEKNİK KISIM > Motor ve Mekanik > Çözüldü KAYIŞLARIN ORDAN GELEN SES çıt çıt sesi >
 Yorum: 40    Görüntülenme: 34117
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 KAYIŞLARIN ORDAN GELEN SES çıt çıt sesi
26.10.2016, Saat:14:54, (Son Düzenleme: 13.12.2016, Saat:23:13, Düzenleyen: gokaykarahan.)
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Bravo   1.6 SX
Model ve Renk: 2001   beyaz
Bravo
Exclamation  KAYIŞLARIN ORDAN GELEN SES çıt çıt sesi

Arkadaşlar araba 1 yıldan fazladır bende bir problem yaşamadım ama son 1 aydır motordan bi çarpma sesi gibi bir ses gelmeye başladı.Gidişte çekişte herhangi bir sıkıntısı söz konusu değil ama bu bir arızaya işaretse eğer önceden önlemimi almak istiyorum.Elektrikçeye gösterdim ama tam ona gittiğim sırada ses yoktu.her zaman yok ara ara geliyor yani anca gece kapalı bi yerde sesi duyabilirsiniz.çıt çıt çıt bi ses bi şey bir şeye çarpıyor gibi gibi.forumda bi konu buldum ses benziyor bendeki sese,arkdaş rulmanı değiştirin yazmış 2014te ama hangi rulman onu yazmamış.bahsettiğim konu forumda şu :http://mareaturkiye.com/showthread.php?tid=279
benim motordan gelen ses kendim çektim videoyu dikkatli dinlemeniz lazım ara ara geliyo.linki aşağıda
https://www.youtube.com/watch?v=fINmCwvvDiw

bu arada araba 102binde tüm kayışları 87binde değiştirmiştim araça otomatik lpg yok hiç takılmadı
(Son Düzenleme: 13.12.2016, Saat:23:13, Düzenleyen: gokaykarahan.)
26.10.2016, Saat:14:54
27.10.2016, Saat:22:24,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2004   beyaz
Marea
RE: KAYIŞLARIN ORDAN GELEN SES çıt çıt sesi

Aynı ses bende de var her usta biley söylüyo kafam karıştı.bilen varsa bir yardım lüttfen
27.10.2016, Saat:22:24
27.10.2016, Saat:22:28,
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo
Cvp: RE: KAYIŞLARIN ORDAN GELEN SES çıt çıt sesi

(27.10.2016, Saat:22:24)zaptiyeoglu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aynı ses bende de var her usta biley söylüyo kafam karıştı.bilen varsa bir yardım lüttfen

pazartesi arabayı kaldırıp alttan bi dinleyeceğiz gerekirse tüm rulmanları değiştireceğim.rulman olsa vuuu diye ötemesi lazım,o kadar kişi bakmış en azından olabilitesi olan şeyleri yazsaydınız. Confused

korktuğum nokta seyir halinde rulman kitlemesi kaza yaptırır insana valla Sick
27.10.2016, Saat:22:28
28.10.2016, Saat:13:13,
Yeni Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2004   gri
Marea

Hocam V kayisi gergi bilyasi yani rulman i yenile calisma subap vuruntusuna benziyor iyi bir motor ustasina git subap ayari yaptir sorunun cozulur..
28.10.2016, Saat:13:13
28.10.2016, Saat:14:31,
Yeni Üye
Üye Grubu
Marea

Triger gergi rulmanı diyen var v kayışı rulmanı diyen var subaplardan geliiyo diyen var fincanlar mı ne varmış onlar patlamış diyen var hocam hangi birini dinleyelim
28.10.2016, Saat:14:31
28.10.2016, Saat:16:22, (Son Düzenleme: 28.10.2016, Saat:16:33, Düzenleyen: gokaykarahan.)
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

(28.10.2016, Saat:13:13)recep34 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam V kayisi gergi bilyasi yani rulman i yenile calisma subap vuruntusuna benziyor iyi bir motor ustasina git subap ayari yaptir sorunun cozulur..

Hocam 100bide lpg değmemiş orjinal motorda ben zannetmiyorum mekanik bi sıkıntı olsun,zaten ses motorun içinden gelmiyo,b kayışı rulmanı dediğin alternatör üstündeki değil di mi onun için komple alternatör inmesi lazım,v kayış gergiyi mekanikçi mi değiştirecek yoksa elektrikçi mi?yakın zamanda triger değiştirdim büyük bi serviste subap ayarının kaçtığını sanmıyorum.
Bide bildiğim kadarıyla bu motorlarda subap ayarı diye bir şey yok
(Son Düzenleme: 28.10.2016, Saat:16:33, Düzenleyen: gokaykarahan.)
28.10.2016, Saat:16:22
28.10.2016, Saat:21:12, (Son Düzenleme: 28.10.2016, Saat:21:14, Düzenleyen: recep34.)
Yeni Üye
Üye Grubu
Marea

Once v kayisi gergi icin mekanikci yani iyi bir motorcuya git. Kontrol ettir gerekirse v kayisini degistir.Triger degisince devirdaimde degismesi gerekiyordu. Degistirdin mi bundan da ses gelebilir.
Subab ayari(valf ayari)bu motorlarda var. Hatta bu sabahlari ayarsizsa soguk motorda daha cok ses yapar. Şik şik şik diye bir ses. Seninki bu ses degil.
Rulmanlara baktir yani bilyalara birde kayis bir yerlere surtuyor mu ona baktir.
(Son Düzenleme: 28.10.2016, Saat:21:14, Düzenleyen: recep34.)
28.10.2016, Saat:21:12
28.10.2016, Saat:21:36,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Marea
Cvp: KAYIŞLARIN ORDAN GELEN SES çıt çıt sesi

(26.10.2016, Saat:14:54)gokaykarahan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar araba 1 yıldan fazladır bende bir problem yaşamadım ama son 1 aydır motordan bi çarpma sesi gibi bir ses gelmeye başladı.Gidişte çekişte herhangi bir sıkıntısı söz konusu değil ama bu bir arızaya işaretse eğer önceden önlemimi almak istiyorum.Elektrikçeye gösterdim ama tam ona gittiğim sırada ses yoktu.her zaman yok ara ara geliyor yani anca gece kapalı bi yerde sesi duyabilirsiniz.çıt çıt çıt bi ses bi şey bir şeye çarpıyor gibi gibi.forumda bi konu buldum ses benziyor bendeki sese,arkdaş rulmanı değiştirin yazmış 2014te ama hangi rulman onu yazmamış.bahsettiğim konu forumda şu :http://mareaturkiye.com/showthread.php?tid=279
benim motordan gelen ses kendim çektim videoyu dikkatli dinlemeniz lazım ara ara geliyo.linki aşağıda
bu arada araba 102binde tüm kayışları 87binde değiştirmiştim araça otomatik lpg yok hiç takılmadı

bugun bende baktırdım trıger bılyesınden ses gelıyordu degıstık ses kesıldı bı trıgere baktır
28.10.2016, Saat:21:36
28.10.2016, Saat:23:08,
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

(28.10.2016, Saat:21:12)recep34 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Once v kayisi gergi icin mekanikci yani iyi bir motorcuya git. Kontrol ettir gerekirse v kayisini degistir.Triger degisince devirdaimde degismesi gerekiyordu. Degistirdin mi bundan da ses gelebilir.
Subab ayari(valf ayari)bu motorlarda var. Hatta bu sabahlari ayarsizsa soguk motorda daha cok ses yapar. Şik şik şik diye bir ses. Seninki bu ses degil.
Rulmanlara baktir yani bilyalara birde kayis bir yerlere surtuyor mu ona baktir.

hocam v kayışı yakın zamanda değiştihem kayış sesi ciyaklama yapar benim bildiğim,o dediğin şık şık ses değil bu soguk motordada gelmiyor.devirdaim de değişti 90bin bakımında daha 12 bin km olmuş.şuan rulmanlara odaklandım ben,umuyorum v kayış gergi bilyasıdır,triger ve ya alternatörse işçiliği çok olur onların
28.10.2016, Saat:23:08
28.10.2016, Saat:23:10, (Son Düzenleme: 28.10.2016, Saat:23:11, Düzenleyen: gokaykarahan.)
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

(28.10.2016, Saat:21:36)fatih. Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(26.10.2016, Saat:14:54)gokaykarahan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar araba 1 yıldan fazladır bende bir problem yaşamadım ama son 1 aydır motordan bi çarpma sesi gibi bir ses gelmeye başladı.Gidişte çekişte herhangi bir sıkıntısı söz konusu değil ama bu bir arızaya işaretse eğer önceden önlemimi almak istiyorum.Elektrikçeye gösterdim ama tam ona gittiğim sırada ses yoktu.her zaman yok ara ara geliyor yani anca gece kapalı bi yerde sesi duyabilirsiniz.çıt çıt çıt bi ses bi şey bir şeye çarpıyor gibi gibi.forumda bi konu buldum ses benziyor bendeki sese,arkdaş rulmanı değiştirin yazmış 2014te ama hangi rulman onu yazmamış.bahsettiğim konu forumda şu :http://mareaturkiye.com/showthread.php?tid=279

bugun bende baktırdım trıger bılyesınden ses gelıyordu degıstık ses kesıldı bı trıgere baktır

hocam aynı ses olduguna emin misin?triger rulmanı değişmesi için trigerin sökülüp tekrar takılması lazım onun da ayarını herkes iyi yapamaz,sente ayarının baştan yapılması lazım,triger değişelim 12bin km oldu daha.sağlam olan arabayı da bozmak istemiyorum açıkcası.
bide onun işçilik maliyeti de çok olur
(Son Düzenleme: 28.10.2016, Saat:23:11, Düzenleyen: gokaykarahan.)
28.10.2016, Saat:23:10
29.10.2016, Saat:00:08, (Son Düzenleme: 29.10.2016, Saat:00:12, Düzenleyen: muevete.)
Emektar Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2004   Gri
Marea

Arkadaşlar bu işler lafla olmuyor, ben size kısaca özetleyim, siz sonra Fiat marka bir kaç ustaya gidin, hangisi mantığınıza yatıyorsa ona yaptırın. Ama mutlaka Fiat marka ustaya gidin, her marka ustaya gitmeyin.
İlk yapacağınız klimanın kayışının sökmek, ses kesilmedimi,
Direksiyon pompasının kayışının sökmek, ses kesilmedimi,
V kayışının sökün çalıştırın korkmayın kısa bir müddet çalışsa bi şey olmaz, ses kesilmedimi,
Triger kayışının koruma kapağını sökün dinleyin, triger rulmanları değilse yukarıdan aşağı doğru motor sökülmesi gerek, bizim araçlarda emme ve egzoz iki ayrı kürbütör var, yani iki ayrı makara var, üstten çift eksantrik deniyor. Önce lifter isimli fincan diye tabir edilen kürbütör Sibop basınç valflerine bakılır, bunlara basan eksantrik makaralarına millere horozlara bakılır, oda olmadı silindir kapağı sökülür, marea larda eksantrik kilitleri olmadan yapılan söküm takımlarda araç sente tutmayabiliyor, bunun için mutlaka sente ayar kilit aparatları olan ustaya yaptırın.
Benden tavsiye sesin biraz daha artmasını bekleyin ve emin olmadan silindir kapağını söktürmeyin..
(Son Düzenleme: 29.10.2016, Saat:00:12, Düzenleyen: muevete.)
29.10.2016, Saat:00:08
29.10.2016, Saat:11:12, (Son Düzenleme: 29.10.2016, Saat:11:14, Düzenleyen: gokaykarahan.)
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

(29.10.2016, Saat:00:08)muevete Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu işler lafla olmuyor, ben size kısaca özetleyim, siz sonra Fiat marka bir kaç ustaya gidin, hangisi mantığınıza yatıyorsa ona yaptırın. Ama mutlaka Fiat marka ustaya gidin, her marka ustaya gitmeyin.
V kayışının sökün çalıştırın korkmayın kısa bir müddet çalışsa bi şey olmaz, ses kesilmedimi,
Triger kayışının koruma kapağını sökün dinleyin, triger rulmanları değilse yukarıdan aşağı doğru motor sökülmesi gerek, bizim araçlarda emme ve egzoz iki ayrı kürbütör  var, yani iki ayrı makara var, üstten çift eksantrik deniyor. Önce lifter isimli fincan diye tabir edilen kürbütör Sibop basınç valflerine bakılır, bunlara basan eksantrik makaralarına millere horozlara bakılır, oda olmadı silindir kapağı sökülür, marea larda eksantrik kilitleri olmadan yapılan söküm takımlarda araç sente tutmayabiliyor, bunun için mutlaka sente ayar kilit aparatları olan ustaya yaptırın.
Benden tavsiye sesin biraz daha artmasını bekleyin ve emin olmadan silindir kapağını söktürmeyin..

işin tuhaf yanı her zaman yapmıyo o sesi ve sessiz kapalı bi ortamda olmasan asla duyamazsın,ben böyle pimpirikli adam oldugum için benim başıma gelir zaten,belki başkası olsa umursamazdı bile.kuzenimin corsası var aynı ses onda da varmış usta v kayış gergisi demiş,bakıcaz artık ama kapak falan açtırmam yani zaten.üstten çift egzantrik benim bildiğim 6 9 10 silindir araçlarda oluyodu Dodgy yani bir mil üzerinde 3 4 5 silindir x 2 mil şeklinde
(Son Düzenleme: 29.10.2016, Saat:11:14, Düzenleyen: gokaykarahan.)
29.10.2016, Saat:11:12
29.10.2016, Saat:14:52,
Emektar Üye
Üye Grubu
Marea

(29.10.2016, Saat:11:12)gokaykarahan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(29.10.2016, Saat:00:08)muevete Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu işler lafla olmuyor, ben size kısaca özetleyim, siz sonra Fiat marka bir kaç ustaya gidin, hangisi mantığınıza yatıyorsa ona yaptırın. Ama mutlaka Fiat marka ustaya gidin, her marka ustaya gitmeyin.
Triger kayışının koruma kapağını sökün dinleyin, triger rulmanları değilse yukarıdan aşağı doğru motor sökülmesi gerek, bizim araçlarda emme ve egzoz iki ayrı kürbütör  var, yani iki ayrı makara var, üstten çift eksantrik deniyor. Önce lifter isimli fincan diye tabir edilen kürbütör Sibop basınç valflerine bakılır, bunlara basan eksantrik makaralarına millere horozlara bakılır, oda olmadı silindir kapağı sökülür, marea larda eksantrik kilitleri olmadan yapılan söküm takımlarda araç sente tutmayabiliyor, bunun için mutlaka sente ayar kilit aparatları olan ustaya yaptırın.

işin tuhaf yanı her zaman yapmıyo o sesi ve sessiz kapalı bi ortamda olmasan asla duyamazsın,ben böyle pimpirikli adam oldugum için benim başıma gelir zaten,belki başkası olsa umursamazdı bile.kuzenimin corsası var aynı ses onda da varmış usta v kayış gergisi demiş,bakıcaz artık ama kapak falan açtırmam yani zaten.üstten çift egzantrik benim bildiğim 6 9 10 silindir araçlarda oluyodu Dodgy yani bir mil üzerinde 3 4 5 silindir x 2 mil şeklinde

Sizi yolda bırakma ihtimali olan parçalardan başlayabilirsiniz değiştirmeye, ben daha yeni V kayışı ve gergi rulmanını değiştirdim, 70 lira. Aklımda kalacağına değiştirdim.
Bu araçlar üstten çift eksantrik, silindir sayısının önemi yok, motosikletlerde dahi yapılabiliyor, aracınızı motor kaputunu açınca bujierin takıldığı yuvanın önü arkası emme ve eksoz kürbütörlerini görürsünüz, bujiler silindir kapağına takılı, silindir kapağı tek parça. Sizin bahsettiğiniz olay V tipi motorla alakalı..
29.10.2016, Saat:14:52
29.10.2016, Saat:21:46,
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

(29.10.2016, Saat:14:52)muevete Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(29.10.2016, Saat:11:12)gokaykarahan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Sizi yolda bırakma ihtimali olan parçalardan başlayabilirsiniz değiştirmeye, ben daha yeni  V kayışı ve gergi rulmanını değiştirdim, 70 lira. Aklımda kalacağına değiştirdim.
Bu araçlar  üstten çift eksantrik, silindir sayısının önemi yok, motosikletlerde dahi yapılabiliyor, aracınızı motor kaputunu açınca bujierin takıldığı yuvanın önü arkası emme ve eksoz kürbütörlerini görürsünüz, bujiler silindir kapağına takılı, silindir kapağı tek parça. Sizin bahsettiğiniz olay V tipi motorla alakalı..

bakalım hocam pazartesi kendi ustama göstericem emin olamazsa eğer fiat servisine bırakırım onlar yaptıkları işin en azından arkasında dururlar garanti verirler.V kayışı yeni ama yan sanayi mi orjinal mi taktılar onu bilemiyorum belkide o yapıyodur.
29.10.2016, Saat:21:46
29.10.2016, Saat:21:49,
Yeni Üye
Üye Grubu
Marea

(28.10.2016, Saat:23:10)gokaykarahan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

hocam aynı ses olduguna emin misin?triger rulmanı değişmesi için trigerin sökülüp tekrar takılması lazım onun da ayarını herkes iyi yapamaz,sente ayarının baştan yapılması lazım,triger değişelim 12bin km oldu daha.sağlam olan arabayı da bozmak istemiyorum açıkcası.

sesi dinledim aynı ses geliyordu trıger bılyesının bı ayarı var ayarlamadan sıkıstırılsa sureklı vururmus oyle usta oyle dedı bılyenın mandalını gerı cekınce usttekı ve alttakı delık aynı hızaya gelıyor o ayar yapılmazsa demırler bırbırıne vuruyormus usta oyle dedı bende yenı aldım arabyı daha 1 hafta oldu dun baktırdım degıstırdık suan ses yok aranın ıcıne bıle gelıyordu ses aynı ses sen ustaya soyle bı bu sekılde yapmıslar bı baksın arabayı askıya alır bakarlar her usta trıgerı sokmeden takmaz bılyeyı ustaya anlat bı baksın yanlıs bılgı vermıyım ama ses aynı ses
29.10.2016, Saat:21:49
29.10.2016, Saat:23:25, (Son Düzenleme: 29.10.2016, Saat:23:56, Düzenleyen: gokaykarahan.)
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

(29.10.2016, Saat:21:49)fatih. Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(28.10.2016, Saat:23:10)gokaykarahan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

sesi dinledim aynı ses geliyordu trıger bılyesının bı ayarı var ayarlamadan sıkıstırılsa sureklı vururmus oyle usta oyle dedı bılyenın mandalını gerı cekınce usttekı ve alttakı delık aynı hızaya gelıyor o ayar yapılmazsa demırler bırbırıne vuruyormus usta oyle dedı bende yenı aldım arabyı daha 1 hafta oldu dun baktırdım degıstırdık suan ses yok aranın ıcıne bıle gelıyordu ses aynı ses sen ustaya soyle bı bu sekılde yapmıslar bı baksın arabayı askıya alır bakarlar her usta trıgerı sokmeden takmaz bılyeyı ustaya anlat bı baksın yanlıs bılgı vermıyım ama ses aynı ses

çok ilginç ya,triger değişimden 12bin km sonra böyle bi ses yapması,söylerim ustaya da bunları hocam saol.
(Son Düzenleme: 29.10.2016, Saat:23:56, Düzenleyen: gokaykarahan.)
29.10.2016, Saat:23:25
30.10.2016, Saat:08:41,
Emektar Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2003   Çelik Gri
Marea

@gokaykarahan trigerin önünde dönen birkaç sistem olduğu için teşhisi iyi koymak lazım devirdaim olabilir şarj motorunun bilyası olabilir alttaki gergi rulmanı olabilir yada kayışlardan bir tanesi sıyırmaya başladıysa o bile yapabilir. Yukardan bakarak görebileceğin gibi alttan sağ tekerin arasından da görebilirsin.
30.10.2016, Saat:08:41
31.10.2016, Saat:07:45, (Son Düzenleme: 31.10.2016, Saat:07:46, Düzenleyen: Orhan Gazi.)
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 ELX
Model ve Renk: 1999   Lacivert
Marea

Bu tür sorunu olan arkadaşlar trigerle falan başlamayın işe... Direkt devir daim kayışını söktürüp sesin kesilip kesilmediğine baksınlar... Başıma geldi ve sorun oradan çıktı... Devir daim değişince sorun ortadan kalkıyor.
(Son Düzenleme: 31.10.2016, Saat:07:46, Düzenleyen: Orhan Gazi.)
31.10.2016, Saat:07:45
31.10.2016, Saat:22:29,
Yeni Üye
Üye Grubu
Marea

Hocam aracı pazartesi life kaldırıp bakacam demiştin sonucu burada paylaşırsan çok iyi olur.aynı sıkıntıdan muzdaribim yol göstermesi açısından çok iyi olur.
31.10.2016, Saat:22:29
01.11.2016, Saat:13:20,
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

(31.10.2016, Saat:22:29)zaptiyeoglu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam aracı pazartesi life kaldırıp bakacam demiştin sonucu burada paylaşırsan çok iyi olur.aynı sıkıntıdan muzdaribim yol göstermesi açısından çok iyi olur.

Hocam yarına kaldı o iş yazıcam mutlaka,ne sıkıntılarla uğraşıyo insanlar bence bizim ki sıkıntı bile değil Smile
01.11.2016, Saat:13:20
01.11.2016, Saat:15:59,
Yeni Üye
Üye Grubu
Marea

Doğru diyosun hocam ama gıcık bi ses işte bi an önce az maliyetle kurtarmamız dileği ile. Smile
01.11.2016, Saat:15:59
02.11.2016, Saat:15:51,
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

(01.11.2016, Saat:15:59)zaptiyeoglu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Doğru diyosun hocam ama gıcık bi ses işte bi an önce az maliyetle kurtarmamız dileği ile. Smile

Hocam bugün baktık ustayla ses mes yok mahcup etti araba beni ? Usta dedi masraf mı çıkartmaya çalışıyosun kendine diye.ses ne zaman artar sürekli hale gelirse tekrar o zaman götürürüm artık bu şekilde yapılabilecek bi şry yok çünkü
02.11.2016, Saat:15:51
03.11.2016, Saat:22:20,
Yeni Üye
Üye Grubu
Marea

Hayırlısı olsun bi kezde bende öyle oldu.ankara emci otoya gittim çalıştırdık baktık ses yok.ama omdan sonra hep gelir oldu şimdi ne yapacam bilmiyorum her ustadan bi fikir geliyo.
03.11.2016, Saat:22:20
04.11.2016, Saat:08:25,
Site Kurucusu
Admin Grubu
Marea

(03.11.2016, Saat:22:20)zaptiyeoglu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlısı olsun bi kezde bende öyle oldu.ankara emci otoya gittim çalıştırdık baktık ses yok.ama omdan sonra hep gelir oldu şimdi ne yapacam bilmiyorum her  ustadan bi fikir geliyo.

En gıcık olduğum olay. Normal zamanda yapar, ama ustanın yanına gittiğinde ferrari oluverir araç bi anda. Ustayıda inandıramıyorsun böyle olunca ve gerçek arızayı göremediği için ihtimaller üzerine parça değişimi yapıyorlar. O da boşa masraf oluyor.

ReDD nickli üyenin imzası
Dikkatinizi çekebilecek konular;

* Marea ABS lambası arızasını gidermek

* Muayeneye giderken
* Marea Krank/Devir Sensörünün Temizlenmesi
* Motor yağ eksiltme nedenleri ve egsozt dumanı yorumları
* Marea gösterge panelinin ışıklarının değişimi
* Klima neden koku yapar, Bu kokudan nasıl kurtulmalıyız
* Arka Tamponun Sökülmesi
* Marea Otogaz kullanıcılarının bilmesi gerekenler
* Marea Arka Koltuk Kılıflarının Sökülmesi
* Hararet durumunda yapılması gerekenler
* Marea Teybin Sökülmesi
* Motor geç çalışma sorunu çözümleri

Ve dahasını forumumuzu inceleyerek bulabilirsiniz.

04.11.2016, Saat:08:25
04.11.2016, Saat:21:12,
Yeni Üye
Üye Grubu
Marea

Aynen öyle oluyo hocam boşa malzeme değiş masraf yap.ustaya güvenemiyorsun
04.11.2016, Saat:21:12
22.11.2016, Saat:13:13,
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

(04.11.2016, Saat:21:12)zaptiyeoglu Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Aynen öyle oluyo hocam boşa malzeme değiş masraf yap.ustaya güvenemiyorsun

benim ses iyice arttı ustaya götürdüm o da duydu.levye dayayarak altından üstünden dinledi sesi ama rulmandan gelmiyo dedi.istersen değiştiririm ama boşa para harcarsın dedi ben değiştirtmedim.o kadar çok yerden gelme ihtimali var ki sesin,avans vuruntusu da olabilir iticilerden de gelebilir dedi.acayip moralim bozuldu ya,şimdi istanbulda bu motorlardan anlayan sağlam usta arıyorum olmadı fiat yetkili servisine götürücem artık
22.11.2016, Saat:13:13
23.11.2016, Saat:12:16,
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

bugün yetkili servise götürdüm,kesin teşhis koyamadılar,önce üst kapak açılacak,tapalar,rulmanlar değişecek dedi ilk etapta 2800 lira fiyat çektiler,yok ses geçmezse o zaman egzantrik millerini de değiştiriceğiz pistonlara ineceğiz dedi o zaman fatura 5600 lira oluyomuş.ben de aldım çıktım arabayı 103bindeki arabaya üst kapak açtırmaya kıyamadım açıkcası ne yapıcam bilmiyorum performans kaybı hiç bi şey yok,istanbulda iyi bir mekanikçi tavsiye edebilir misiniz
23.11.2016, Saat:12:16
23.11.2016, Saat:12:56,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

Hocam dediğimi yaptır sen normal bir ustaya git. Tek tek bütün kayışlarını söktür çalıştırt... Ya gergi bilyasında ya devir daim de ya da klima kayışında problem vardır büyük ihtimal...
23.11.2016, Saat:12:56
23.11.2016, Saat:17:47,
Yeni Üye
Üye Grubu
Bravo

(23.11.2016, Saat:12:56)Orhan Gazi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam dediğimi yaptır sen normal bir ustaya git. Tek tek bütün kayışlarını söktür çalıştırt... Ya gergi bilyasında ya devir daim de ya da klima kayışında problem vardır büyük ihtimal...
Hocam devirdaim kayışı triger kayışına bağlı değil mi
23.11.2016, Saat:17:47
24.11.2016, Saat:09:15, (Son Düzenleme: 24.11.2016, Saat:09:18, Düzenleyen: Orhan Gazi.)
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

(23.11.2016, Saat:17:47)gokaykarahan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(23.11.2016, Saat:12:56)Orhan Gazi Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam dediğimi yaptır sen normal bir ustaya git. Tek tek bütün kayışlarını söktür çalıştırt... Ya gergi bilyasında ya devir daim de ya da klima kayışında problem vardır büyük ihtimal...
Hocam devirdaim kayışı triger kayışına bağlı değil mi

Ben pek anlamam ama senin sorunun aynısı bende oldu. Usta aracı kaldırıp tek tek bütün kayışları sökerek aracı çalıştırttı. Devir daim kayışını söktüğünde ses aniden kesildi ve motor mükemmel çalışmaya başladı. Devir daimi değiştirdik sorun ortadan kalkmıştı... Gittiğin yerdeki sana verilen fiyatları okuyunca bunu denemeden yaptırtma derim..

http://mareaturkiye.com/showthread.php?t...devir+daim
(Son Düzenleme: 24.11.2016, Saat:09:18, Düzenleyen: Orhan Gazi.)
24.11.2016, Saat:09:15
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Arka lastikten gelen çıt sesi mehmetatt 0 212 28.07.2020, Saat:22:19
Son Yorum: mehmetatt
  sağ tarafından gelen ses fatihkarabck34 1 278 17.07.2020, Saat:00:06
Son Yorum: kadir çoban
  araçtan gelen cızıltı sesi mehmetatt 3 790 16.03.2020, Saat:19:20
Son Yorum: antbim
  Debriyaja basınca kesilen cik cik sesi antbim 2 1,115 07.01.2020, Saat:13:41
Son Yorum: antbim
  Çözüldü Kasislerden geçerken arkadan gelen ses Osmanerken 0 783 04.08.2019, Saat:18:56
Son Yorum: Osmanerken

Hızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2020 MyBB Group.
MAREA TÜRKİYE © 2015.