• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yardım Termostat
#1
Termostat i 1 hafta önce degistirdim yine hararet düşüyor NEDEN
  Cevapla
#2
radyatör fanı sürekli çalışıyor olmasın
Marea Türkiye
  Cevapla
#3
nasıl düşüyor biraz daha açık anlatır mısın yani yokuş aşa inerken boşa atınca mı, frene basınca mı vb
[Resim: 0lADAV.jpg]
Sen hayırdır?
  Cevapla
#4
Yan sanayi aldıysanız arızalanma riski yüksek,
Bir haftada olurmu demeyin, markadan şaşmayın,
Bir de ibreyle alakalı olabilir, şase yetersizliğinden ibre dans eder..
  Cevapla
#5
Fan sürekli çalışıyordur. Fan yani hararet müşüründen de yapabilir. Bildiğim termostad başka birşey. Hararet göstergesinin üzerine vurun oynama yapıyorsa arkadaşın dediği gibi panel için şase güçlendirmesi yapılacak.
  Cevapla
#6
Gösterge İlk çalıştırmada çok geç hareket ediyor yaklaşık 30 dk benzinde çalışıyor gaza geç geçiyor motor sıcaklığını 24 dereceye ayarlattim hararet göstergesi 90 a gelmeyince gaza geçmiyor.bir iki km gidiyorum gösterge 0 a iniyor yokuşu duzyolu farketmiyor bazen normale dönüyor kafasına gore takılıyor fan sürekli çalışmıyor .termostatin markasını bilmiyorum usta alıp takti .Değiştirmeden öncede aynısını yapiyordu
  Cevapla
#7
2004 exclusive yeni aldım sürekli sorun çıkıyor iyice soğudum
  Cevapla
#8
Bence iyi bir usta bulun,arabadan anlayan..Ankarada size tavsiyede bulunacak arkadaş çoktur.LPGye şuan izmirde çok soğuk olmasına rağmen (0derece) 3-5 dk ve 1 km gitmeden geçiyor benim araç.belki de lpg kafasına giden su hattında sıkıntı vardır.termostat benim de çok sağlıklı değil gibi,ben de değiştirmeyi düşünüyorum ama,şuan elletmek de istemiyorum..
  Cevapla
#9
Belirttiğiniz arıza termostat arızası, havası alınmadıysa yapar mı bilmem ama fan açık kalsa dahi termostat sağlam olduğu sürece araç ısınması gerekir..
  Cevapla
#10
Termostatın vazifesi motor su sıcaklığı 88 dereceye gelmedikce radyatörden gelen suyu engellemek, eğer engellemiyorsa hararet sürekli düşecektir. Hararet müşürü ise termostat açılmazsa yada açıldıktan sonra motora giren radyatörden gelen su motoru 90 derecede sabit tutamaz, daha çok ısınırsa, fanı açarak radyatörün daha hızlı soğumasını sağlamaktır,
Benim önerim, termostata ucuz çözüm olarak, radyatörden gelen hortumun arasına 10 ile 15 lira arası fiyatı olan reno termostatından takarak, sorun kaynağı gerçekten termostatmı bunu tespit edebilirsiniz.. bununla ilgili forumda görseller mevcut, arama butonuna termostat yazarak erişebilirsiniz..
  Cevapla
#11
Benim araçta da aynı sıkıntı var ama bendeki sıkıntı biraz daha farklı hararet dibe düşmüyor 75 de felan kalıyor şehir içi kullanımda sıkıntı yok...kalorifer ısıtmada sıkıntı yok. acaba değişsem mi ?
Kader Konuşunca İnsan Susarmış...
  Cevapla
#12
Ya fan arızalıdır sürekli çalışıyordur aldığınız termostat yine arızalanmıştır.

Eğer termostat arızalı ise sıkışık trafikte 90 da durur uzun yolda rampa aşağı inerken aşağıya düşer.
2005 MAREA EXCLUSİVE
  Cevapla
#13
Merhaba;

Termostat sağlam ise eğer Fan sürekli çalışsa bile hararetiniz düşmez. Zaten termostatın oraya konma amacı da bir ne o düz yolda veya rampa aşağı gaz vermeden gittiğinizde radyatör soğur ve termostat sayesinde motor ısısı sabit kalır. Eğer mita marka termostat aldıysanız normal bir durum benim de başıma geldi aldığım termostat arızalı çıktı yenisini verdiler o da 6 ay sonra bozuldu. Muhtemelen termostatınız arızalı.
  Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi