• Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marea+Masraf=KEYİF
Öncelikle hepinize iyi günler arkadaşlar.
Malum hepimizin ortak derdi ve keyfi olan MAREAMIZ bu ay bize masraf oldu yağdı, yağsın Kahrıda Hoş Binmeside diyelimSmile
Aracımız iki ay kadar önce termostatı değiştirdik(üzerinden orjinalı çıkarıldı)
Termostat değiştirildikten sonra araç çekişten düştü yokuşlarda bayılıyordu resmen ve şıkır şıkır ses geliyordu bu nedenki derken akü bitti(270 TL İnci akü 72 amper takıldı).
Egsozdan duman atmayada başlayınca ustanın yolunu tuttuk rektefiye sibop lastikleri derken işçilikle birlikte 900 tl masraf çıktı.Peki bunlar yapılırken sen neredeydin hani resim diyecek arkadaşlarada cevaben malum memuriyet zırt pırt izin istedikmi gözümüze bakıyolar benim araç 4 gün ustada yattı izin alıpta fotolorını çekemedim.Daha yokuşa vurmadım ama yapıldıktan sonra araç hafiflemiş gibi ve hararet orta çizgiye hiç yanaşmadı bile(şeytan kulagına kurşunSmile
sibop lastikleri sertleşmiş dedi usta 16 yıldır hiç ellenmeyince malumSmile
Geçmiş olsun.. Umarım uzun süre daha sorun çıkarmaz
saolasın bende oyle umuyorum arkadaşlarSmileAracımın bence sıkıntı olan şeyleri çözdüğümü düşünüyorum.
Tam olarak ilgisi yok ama km nedir aracın
(09.01.2017, Saat:14:02)gunsatgencoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam olarak ilgisi yok ama km nedir aracın

195000 e dayandık:(
(09.01.2017, Saat:14:48)MIT01 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09.01.2017, Saat:14:02)gunsatgencoglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tam olarak ilgisi yok ama km nedir aracın

üzgün işareti yok üzgün işareti olmaz ben 204bindeyim devammmmm  Biggrin maşallah diyelim  Biggrin
Bütün kurallara uyarsanız, bütün eğlenceyi kaçırırsınız
[Resim: 6rDZzE.png]
Normal kullanımda o km de motor yapılması bana normal gelmedi. Bakım kullanılan yağ düzgün kullanım vs.. motorun ömrüne etki ediyor tabi. Siz iyi kullanıp baksanızda sizden önceki nasıl baktı.
(09.01.2017, Saat:16:57)onrkrmtc Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09.01.2017, Saat:14:48)MIT01 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

üzgün işareti yok üzgün işareti olmaz ben 204bindeyim devammmmm  Biggrin maşallah diyelim  Biggrin

Mert birileri kmden bahsediyo Biggrin
@mrtozler
Motor açtırmak hep en son çaredir diye düşünüyorum ama eldeki veriler motoru işaret ediyorsa mutlaka yapılması gerek, bakımları düzenli yapılan ve düzgün kullanılan bir marea 300 400 bin kilometre tık demez, dememelide zaten,
Arızalara yerinde ve zamanında müdahale, değişmesi gereken parçaların öncesinde tespit edilerek müdahalesi yolda kalma riskini azaltan bir faktör..
Son yapılan işlemlerden sonra şu an memnunsanız bizede güle güle kullanın demek düşer.. keyf bizim orda bi kafeteryanın ismi, gidip çayını kahveni zevkle içtiğimiz, dostlarla buluşup guzel vakit geçirdiğimiz..
(09.01.2017, Saat:23:49)muevete Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Motor açtırmak hep en son çaredir diye düşünüyorum ama eldeki veriler motoru işaret ediyorsa mutlaka yapılması gerek, bakımları düzenli yapılan ve düzgün kullanılan bir marea 300 400 bin kilometre tık demez, dememelide zaten,
Arızalara yerinde ve zamanında müdahale, değişmesi gereken parçaların öncesinde tespit edilerek müdahalesi yolda kalma riskini azaltan bir faktör..
Son yapılan işlemlerden sonra şu an memnunsanız bizede güle güle kullanın demek düşer.. keyf bizim orda bi kafeteryanın ismi, gidip çayını kahveni zevkle içtiğimiz, dostlarla buluşup guzel vakit geçirdiğimiz..

Sizlere aktılıyorum arkadaşlar ama bir senedir istiyordu usta diyordu ama ben biraz masraftan sallıyordum sonunda baktım olmayacak el attık bakalım allah utandırmasın.
Allah güle güle ve sorunsuz binmeyi nasip etsin.
(10.01.2017, Saat:10:57)KenanK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allah güle güle ve sorunsuz binmeyi nasip etsin.
amin cümlemize aydınlatma ve arka kalorifer sorununuda çözdümmü daha rahat uyuyacağımSmile
@redd selam km mi konuşuyoruz 310 oldu maşallah tık demiyor kompresyon testler ateş yağ yakma Yok makine deli [emoji1]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
[Resim: 6qBVm9.jpg]
------------------------------------------------
Daha Hızlı Yanıtlama için alıntı yapınız;
Bizi izlemeye devam edin;
İyi Forumlar,
(10.01.2017, Saat:13:40)MrtOzler Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @redd selam km mi konuşuyoruz 310 oldu maşallah tık demiyor kompresyon testler ateş yağ yakma Yok makine deli [emoji1]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Darısı başımıza Tongue Tongue

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilgilendirme Marea Kalorifer Peteğine giren alüminyum boruları değiştirdim bilexsamet 12 11,079 15.04.2021, Saat:22:41
Son Yorum: bilexsamet
  Marea Tamam mı Devam mı? suleyman_23 5 5,921 04.01.2021, Saat:20:11
Son Yorum: Emre Şahin
  Bilgilendirme marea gaz kelebeği temizliği veyis 22 31,305 21.06.2018, Saat:17:14
Son Yorum: ferhat8520
  marea orj teyp yardim 3faz1notr 25 22,256 13.11.2017, Saat:20:49
Son Yorum: yasarzengin
  Tanışma fiat marea liberty 2005model aldım yunus0207 18 16,741 03.11.2017, Saat:14:07
Son Yorum: yunus0207

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi