Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 23.09.2018, Saat: 06:03
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > GENEL > Kendinizi Tanıtın > Bilgilendirme Siteye Yüklenecek Resimlere Watermark (Filigran) Ekleme (Android ve PC) >
 Yorum: 8    Görüntülenme: 6536
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Siteye Yüklenecek Resimlere Watermark (Filigran) Ekleme (Android ve PC)
30.12.2014, Saat:13:16, (Son Düzenleme: 10.04.2015, Saat:22:24, Düzenleyen: muhammetcun.)
Abdüssamet-25 yaş
Admin Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2004   Mavi (Yıldız)
Marea
Siteye Yüklenecek Resimlere Watermark (Filigran) Ekleme (Android ve PC)

Sitemize yükleyeceğimiz resimlere filigran oluşturarak yüklersek resimlerimizin başka forumlarda kullanılması durumunda oluşturduğumuz watermark (filigran) sayesinde alıntı olduğu ispatlanmış olur. Böylece sitemiz daha geniş platformlara yayılma imkanı bulur. Hem de reklam yapmış oluruz Smile

Araştırdığım programlardan birisi PC yani bilgisayarda kullanabileceğimiz bir program, diğeri de akıllı telefonumuzda kullanabileceğimiz bir program; ama akıllı telefonumuz Android olmalı. Diğer telefon işletim sistemleri için de kullanışlı uygulamalar vardır; ama en çok Android kullanıldığı için Android araştırdım. Bu arada benim telefonun işletim sistemi de Android.

1-PC İÇİN WATERMARK (FİLİGRAN) EKLEME PROGRAMI
Tüm üyelerimizin faydalanabileceği, basit ve kullanışlı bir program araştırdım. Araştırmalarım sonucu ücretsiz bir program buldum, hem de portable (taşınabilir) yani kurulum gerektirmeden çalışıyor. Böylece kamu veya özel sektördeki bilgisayarlardan da kullanılabiliyor. USB'nize koplayalayın ihtiyacınız olduğunda kullanın.

Resimlerimize filigran oluşturduktan sonra resim upload sitelerine yükleyebilir ve resim upload sitesinden aldığınız link ile resimlerinizi forumumuzda paylaşabilirsiniz.

(NOT: Android için olan uygulama hakkında bilgiler sayfanın en altındadır.)

Programımızın adı:
Portable TSR Watermark Image Software - Free version

Programın Resmi Sitesi:
https://www.watermark-image.com/download.aspx

Aşağıdaki linkte tıkladığınızda program otomatik olarak bilgisayarınıza inmeye başlayacaktır:
https://www.watermark-image.com/watermar...rtable.zip

TSR Watermark Image Software ile Watermark Nasıl Yapılır?
Resimli Anlatım

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

2-ANDROID TELEFONLAR İÇİN WATERMARK (FİLİGRAN) UYGULAMASI
Eğer Android işletim sistemli bir akıllı telefon kullanıyorsanız aşağıdaki uygulamayı telefonunuza yükleyerek de kullanabilirsiniz:

İmage

Android Uygulamanın Adı: Add Watermark Free
Üreteci Şirket/Şahıs: AndroidVilla
Google Play indirme adresi: https://play.google.com/store/apps/detai...rmark.free

"Add Watermark Free" isimli uygulamayı denedim. Hakikaten kullanışlı bir uygulama. Uygulamanın dili Türkçe. Negatif yönü ücretsiz (free) sürümde çoklu (multi) watermark ekleme özelliği olmaması. Yani hazırladığımız bir watermark şablonunu aynı anda birden fazla resim için uygulayamıyoruz. Her bir resim için tek tek yapmak gerekiyor. Bir negatif yönü de watermark (filigran) eklediğimiz resimlerin pikselini 1024 piksele düşürüyor olması. Yani ücretsiz (free) sürümde böyle yapıyor, yoksa "Pro" sürümde hem çoklu (multi) watermark yapılabiliyor hem de pikselini 1024'den yüksek olarak da seçebiliyoruz. Eğer resimde 1024 piksele düşüş bir ayrıntının görülmesini engelleyecek kadar bulanıklığa sebep olmuyorsa kullanabiliriz. Uygulamanın "Pro" sürümünün fiyatı da 6 TL civarında. Hiç yoktan iyidir. (Daha önceki yazımda 800 piksele düşürdüğünü yazmıştım. Uygulamaya gelen güncelleme ile 1024 piksele yükseltilmiş.)
(Son Düzenleme: 10.04.2015, Saat:22:24, Düzenleyen: muhammetcun.)
30.12.2014, Saat:13:16
30.12.2014, Saat:15:08,
Site Webmaster
Admin Grubu
Araç: Marea   1.6 ELX
Model ve Renk: 2001   Gri
Marea
Cvp: Siteye Yüklenecek Resimlere Watermark (Filigran) Ekleme

Çok faydalı ve gerekli bir paylaşım kardeşim eline sağlık

muhammetcun nickli üyenin imzası
Marea Türkiye
30.12.2014, Saat:15:08
31.12.2014, Saat:00:36,
Misaki Milli
Üye Grubu
Araç: Brava   1.6 ELX
Model ve Renk: 2000   Celik Gri
Brava

Mobil kullaniyorum. Is yerinde nobetdede usb yok malesef.

DESPE85 nickli üyenin imzası
İmage
31.12.2014, Saat:00:36
05.01.2015, Saat:11:25,
Ahmet
Admin Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2003   Çöl Grisi
Marea

Samet eline sağlık çok güzel paylaşım olmuş. Sanırım yüklediğimiz resimleri tekrar bi elden geçirmek gerekiyor
05.01.2015, Saat:11:25
05.01.2015, Saat:11:28,
2004 Liberyt - Kastamonu
Admin Grubu
Model ve Renk: 2004   Beyaz
Marea

Maalesef bende cepten yükleyebiliyorum. İşyerindeki bilgisayar sadece belli sitelere giriyor. Eve laptop ve internet alırsam hepsini hallederim inşallah.
05.01.2015, Saat:11:28
14.02.2015, Saat:15:04, (Son Düzenleme: 27.02.2015, Saat:18:02, Düzenleyen: bilexsamet.)
Abdüssamet-25 yaş
Admin Grubu
Marea

(31.12.2014, Saat:00:36)DESPE85 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Mobil kullaniyorum. Is yerinde nobetdede usb yok malesef.

Eğer Android işletim sistemli bir akıllı telefon kullanıyorsanız aşağıdaki uygulamayı da deneyebilirsiniz.

İşte Uygulama
Uygulamanın Adı: Add Watermark Free
Google Play indirme adresi: https://play.google.com/store/apps/detai...rmark.free

"Add Watermark Free" isimli uygulamayı denedim. Hakikaten kullanışlı bir uygulama. Uygulamanın dili Türkçe. Negatif yönü ücretsiz (free) sürümde çoklu (multi) watermark ekleme özelliği olmaması. Yani hazırladığımız bir watermark şablonunu aynı anda birden fazla resim için uygulayamıyoruz. Her bir resim için tek tek yapmak gerekiyor. Bir negatif yönü de watermark (filigran) eklediğimiz resimlerin pikselini 1024 piksele düşürüyor olması. Yani ücretsiz (free) sürümde böyle yapıyor, yoksa "Pro" sürümde hem çoklu (multi) watermark yapılabiliyor hem de pikselini 1024'den yüksek olarak da seçebiliyoruz. Eğer resimde 1024 piksele düşüş bir ayrıntının görülmesini engelleyecek kadar bulanıklığa sebep olmuyorsa kullanabiliriz. Uygulamanın "Pro" sürümünün fiyatı da 6 TL civarında. Hiç yoktan iyidir. (Daha önceki yazımda 800 piksele düşürdüğünü yazmıştım. Uygulamaya gelen güncelleme ile 1024 piksele yükseltilmiş.)
(Son Düzenleme: 27.02.2015, Saat:18:02, Düzenleyen: bilexsamet.)
14.02.2015, Saat:15:04
27.02.2015, Saat:17:57, (Son Düzenleme: 27.02.2015, Saat:18:03, Düzenleyen: bilexsamet.)
Abdüssamet-25 yaş
Admin Grubu
Marea
Cvp: Siteye Yüklenecek Resimlere Watermark (Filigran) Ekleme (Android ve PC)

Arkadaşlar daha önce bahsettiğim watermark ekleme uygulaması olan Add Watermark Free uygulamasına gelen güncelleme ile watermark eklediğimiz resim pikseli artık 800 piksele düşmüyor sınırı 1024 piksele çıkarmışlar. Daha iyi olmuş.
(Son Düzenleme: 27.02.2015, Saat:18:03, Düzenleyen: bilexsamet.)
27.02.2015, Saat:17:57
25.02.2017, Saat:21:00, (Son Düzenleme: 25.02.2017, Saat:21:32, Düzenleyen: bunakkaptan.)
Kıdemli Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Weekend
Model ve Renk: 1998   Bordo
Marea

(30.12.2014, Saat:13:16)bilexsamet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sitemize yükleyeceğimiz resimlere filigran oluşturarak yüklersek resimlerimizin başka forumlarda kullanılması durumunda oluşturduğumuz watermark (filigran) sayesinde alıntı olduğu ispatlanmış olur. Böylece sitemiz daha geniş platformlara yayılma imkanı bulur. Hem de reklam yapmış oluruz Smile

Araştırdığım programlardan birisi PC yani bilgisayarda kullanabileceğimiz bir program, diğeri de akıllı telefonumuzda kullanabileceğimiz bir program; ama akıllı telefonumuz Android olmalı. Diğer telefon işletim sistemleri için de kullanışlı uygulamalar vardır; ama en çok Android kullanıldığı için Android araştırdım. Bu arada benim telefonun işletim sistemi de Android.

1-PC İÇİN WATERMARK (FİLİGRAN) EKLEME PROGRAMI
Tüm üyelerimizin faydalanabileceği, basit ve kullanışlı bir program araştırdım. Araştırmalarım sonucu ücretsiz bir program buldum, hem de portable (taşınabilir) yani kurulum gerektirmeden çalışıyor. Böylece kamu veya özel sektördeki bilgisayarlardan da kullanılabiliyor. USB'nize koplayalayın ihtiyacınız olduğunda kullanın.

Resimlerimize filigran oluşturduktan sonra resim upload sitelerine yükleyebilir ve resim upload sitesinden aldığınız link ile resimlerinizi forumumuzda paylaşabilirsiniz.

(NOT:  Android için olan uygulama hakkında bilgiler sayfanın en altındadır.)

Programımızın adı:
Portable TSR Watermark Image Software - Free version

Programın Resmi Sitesi:
https://www.watermark-image.com/download.aspx

Aşağıdaki linkte tıkladığınızda program otomatik olarak bilgisayarınıza inmeye başlayacaktır:
https://www.watermark-image.com/watermar...rtable.zip

TSR Watermark Image Software ile Watermark Nasıl Yapılır?
Resimli Anlatım

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

2-ANDROID TELEFONLAR İÇİN WATERMARK (FİLİGRAN) UYGULAMASI
Eğer Android işletim sistemli bir akıllı telefon kullanıyorsanız aşağıdaki uygulamayı telefonunuza yükleyerek de kullanabilirsiniz:

İmage

Android Uygulamanın Adı: Add Watermark Free

"Add Watermark Free" isimli uygulamayı denedim. Hakikaten kullanışlı bir uygulama. Uygulamanın dili Türkçe. Negatif yönü ücretsiz (free) sürümde çoklu (multi) watermark ekleme özelliği olmaması. Yani hazırladığımız bir watermark şablonunu aynı anda birden fazla resim için uygulayamıyoruz.  Her bir resim için tek tek yapmak gerekiyor. Bir negatif yönü de watermark (filigran) eklediğimiz resimlerin pikselini 1024 piksele düşürüyor olması. Yani ücretsiz (free) sürümde böyle yapıyor, yoksa "Pro" sürümde hem çoklu (multi) watermark yapılabiliyor hem de pikselini 1024'den yüksek olarak da seçebiliyoruz. Eğer resimde 1024 piksele düşüş bir ayrıntının görülmesini engelleyecek kadar bulanıklığa sebep olmuyorsa kullanabiliriz. Uygulamanın "Pro" sürümünün fiyatı da 6 TL civarında. Hiç yoktan iyidir. (Daha önceki yazımda 800 piksele düşürdüğünü yazmıştım. Uygulamaya gelen güncelleme ile 1024 piksele yükseltilmiş.)

merhaba,
Programı indirdim ama  kullanımını ( PC için ) sadece fotoğraflar ile anlatmaya çalışmışsınız . Ben çok uğraştığım halde  fotoğraflardakki kutucukları okuyamıyorum. Keşke anlatarak yazsaydınız.
Büyüteç kullanarak gözlerimi kör etme pahasına da olsa dediklerinizi aynen uyguladım.. Şimdi bu programı az biraz kurcalayıp ıcığını cıcığını   iyice öğrenmem lazım . Teşekkür ederim.

bunakkaptan
(Son Düzenleme: 25.02.2017, Saat:21:32, Düzenleyen: bunakkaptan.)
25.02.2017, Saat:21:00
03.06.2017, Saat:12:45,
Abdüssamet-25 yaş
Admin Grubu
Marea

(25.02.2017, Saat:21:00)bunakkaptan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: merhaba,
Programı indirdim ama  kullanımını ( PC için ) sadece fotoğraflar ile anlatmaya çalışmışsınız . Ben çok uğraştığım halde  fotoğraflardakki kutucukları okuyamıyorum. Keşke anlatarak yazsaydınız.
Büyüteç kullanarak gözlerimi kör etme pahasına da olsa dediklerinizi aynen uyguladım.. Şimdi bu programı az biraz kurcalayıp ıcığını cıcığını   iyice öğrenmem lazım . Teşekkür ederim.

bunakkaptan

Fotoğrafların üzerine bir kez tıklarsanız fotoğraf büyüyor. Fotoğraf büyüyünce okuyabilirsiniz.
@bunakkaptan
03.06.2017, Saat:12:45
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilgilendirme Siteye Resim Ekleme (Resimli Anlatım) atos 10 9,972 03.06.2017, Saat:13:49
Son Yorum: bilexsamet

Hızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2018 MyBB Group.
MAREA TÜRKİYE © 2015.