Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 22.05.2018, Saat: 00:50
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > TEKNİK KISIM > Kaporta ve İç Döşeme > Bilgilendirme Komple İç Dış Boyama Maliyeti >
 Yorum: 8    Görüntülenme: 199
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Komple İç Dış Boyama Maliyeti
05.05.2018, Saat:01:46,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2007   Yıldız Mavisi
Marea

Geçtiğimiz günlerden itibaren aracım için kafamda tasarladığım eksiklikleri gidermek amaçlı bir nevi restorasyon hazırlıklarına başladım max 1 yıl içinde aracım ufak ufak ilmek ilmek işlenip bitecek tüm aşamaları paylaşacağım
bunun içinde jantlar ,lastikler, deri döşemei 4 cam otomatiği, komple boyama ,krom aksesuar detayları, 4 disk frene dönüşüm yeni lpg tesisatı, özel multimedya ekranı gibi a'dan z'ye elden geçecek şimdi gelelim asıl konuya her marea da olduğu gibi bizim mavişin de tavan boya yanığı var boyasında çizikler iki üç noktada pek belli olmayan göçükler var uzaktan bakınca güzel dursada yakından tüm boya kusurları belli oluyor uğur oto boya kaporta atölyesiyle anlaştım iç dış komple boyası sökülüp kazınıp süper bir işçilikle boyayacak boyalı olduğu bile anşılmayak şekilde boyayacak bunu sözünü verdi anlaştık 5000 tl talep etti ve sonradan fark ettik arcımda değişen vardı zaten brava çamurlukları takılmış onları tekrar değişeceğiz 1200 tl civarı çıkma bulamazsak buda şuanki hali

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Berat21 nickli üyenin imzası
2007 Marea Liberty 1.6 16V Yıldız Mavisi(Delikanlıca Derler Kendisine)
05.05.2018, Saat:01:46
05.05.2018, Saat:11:22,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2006   Beyaz
Marea
Cvp: Komple İç Dış Boyama Maliyeti

(05.05.2018, Saat:01:46)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Geçtiğimiz günlerden itibaren aracım için kafamda tasarladığım eksiklikleri gidermek amaçlı bir nevi restorasyon hazırlıklarına başladım max 1 yıl içinde aracım ufak ufak ilmek ilmek işlenip bitecek tüm aşamaları paylaşacağım
bunun içinde jantlar ,lastikler, deri döşemei 4 cam otomatiği, komple boyama ,krom aksesuar detayları, 4 disk frene dönüşüm yeni lpg tesisatı, özel multimedya ekranı gibi a'dan z'ye elden geçecek şimdi gelelim asıl konuya her marea da olduğu gibi bizim mavişin de tavan boya yanığı var boyasında çizikler iki üç noktada pek belli olmayan göçükler var uzaktan bakınca güzel dursada yakından tüm boya kusurları belli oluyor uğur oto boya kaporta atölyesiyle anlaştım iç dış komple boyası sökülüp kazınıp süper bir işçilikle boyayacak boyalı olduğu bile anşılmayak şekilde boyayacak bunu sözünü verdi anlaştık 5000 tl talep etti ve sonradan fark ettik arcımda değişen vardı zaten brava çamurlukları takılmış onları tekrar değişeceğiz 1200 tl civarı çıkma bulamazsak buda şuanki hali

hadi hayırlısı merakla bekliyoruz restorasyon çalışmalarınızı ama bayağı maliyetli işler olacak galiba şimdiden kolay gelsin
05.05.2018, Saat:11:22
05.05.2018, Saat:12:42,
Yeni Üye
Üye Grubu
Marea

(05.05.2018, Saat:11:22)Ateş düşürücü Nickli Kullanıcıdan Alıntı: hadi hayırlısı merakla bekliyoruz restorasyon çalışmalarınızı ama bayağı maliyetli işler olacak galiba şimdiden kolay gelsin

Sağolun üstadım biraz yorucu olacak uzun bir süreç var önümde

05.05.2018, Saat:12:42
05.05.2018, Saat:17:48,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2004   Mavi
Marea

(05.05.2018, Saat:12:42)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05.05.2018, Saat:11:22)Ateş düşürücü Nickli Kullanıcıdan Alıntı: hadi hayırlısı merakla bekliyoruz restorasyon çalışmalarınızı ama bayağı maliyetli işler olacak galiba şimdiden kolay gelsin

Sağolun üstadım biraz yorucu olacak uzun bir süreç var önümde

Şimdiden Hayırlısı olsun. Güle güle kullanın.
İnşaAllah emeklerin karşılığını alırsın. Marea lar buna değer...

cutez nickli üyenin imzası
-------------------------------
2004 Marea Liberty - Herkese Marea ile güzel, keyifli ve Kazasız Belasız sürüşler.
Veysel - Kartal
05.05.2018, Saat:17:48
08.05.2018, Saat:08:57,
Site Kurucusu
Admin Grubu
Model ve Renk: 2004   Gri
Marea

Hayırlısıyla yaparsınız inşallah.
Geçmiş dönemlerde bende şunu yapacağım bunu yapacağım diyordum kendi kendime ama dediklerimin %20 sini anca yapabildim Smile

Bu arada hepsi iyi güzel ama deri döşeme olayına girmeyin bence, insan yazın sıcaktan oturamıyor kışın soğuktan (: Ayrıca bir süre sonra çatlayacak hoş gözükmeyecek. Sırtını terletmesi ayrı dert, klimayı açtığında o terle hasta olman ayrı bir dert. Eğer illaki döşemeleri değiştirecekseniz yine kadife yapın derim.

ReDD nickli üyenin imzası
Dikkatinizi çekebilecek konular;

* Marea ABS lambası arızasını gidermek

* Muayeneye giderken
* Marea Krank/Devir Sensörünün Temizlenmesi
* Motor yağ eksiltme nedenleri ve egsozt dumanı yorumları
* Marea gösterge panelinin ışıklarının değişimi
* Klima neden koku yapar, Bu kokudan nasıl kurtulmalıyız
* Arka Tamponun Sökülmesi
* Marea Otogaz kullanıcılarının bilmesi gerekenler
* Marea Arka Koltuk Kılıflarının Sökülmesi
* Hararet durumunda yapılması gerekenler
* Marea Teybin Sökülmesi
* Motor geç çalışma sorunu çözümleri

Ve dahasını forumumuzu inceleyerek bulabilirsiniz.

08.05.2018, Saat:08:57
08.05.2018, Saat:10:38,
Yeni Üye
Üye Grubu
Marea

(08.05.2018, Saat:08:57)ReDD Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hayırlısıyla yaparsınız inşallah.
Geçmiş dönemlerde bende şunu yapacağım bunu yapacağım diyordum kendi kendime ama dediklerimin %20 sini anca yapabildim Smile

Bu arada hepsi iyi güzel ama deri döşeme olayına girmeyin bence, insan yazın sıcaktan oturamıyor kışın soğuktan (: Ayrıca bir süre sonra çatlayacak hoş gözükmeyecek. Sırtını terletmesi ayrı dert, klimayı açtığında o terle hasta olman ayrı bir dert. Eğer illaki döşemeleri değiştirecekseniz yine kadife yapın derim.

Sağolun desteğiniz için teşekkür ederim. Olabilir deri döşemede kararlıyım benim elimde çatlamayacağı kesin ama benden sonra ne olur bilmiyorum açıkçası Biggrin Kadifeden ziyade vwlerdeki gibi yarı deri alkantara da düşünmüyor değilim daha ucuza mal oluyor.

08.05.2018, Saat:10:38
09.05.2018, Saat:10:15,
Moderatör
Moderatör Grubu
Model ve Renk: 2005   FÜME
Marea

Hocam düşüncenizde inşallah başarı olursunuz. Ben deri koltuk kullanmış birisi olarak bir daha asla hatta babamın arabası da deri döşeme çatlak fikan yok ama yazın terletiyor uzun yolda terden pişiriyor adamı kışında soğuk taşa oturmuş gibi olursun. Kenarları deri oturma yeri ile sırt kısmını kadife yapılsa daha güzel olur.

Bu kadar masrafa bence girmeyin boya için 5.000 çok para bu harcanacak para ile arabanızın değeri çok fark etmeyecek. Satıp daha lüks bir araba almanız daha mantıklı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

veyis nickli üyenin imzası
2005 MAREA EXCLUSİVE
09.05.2018, Saat:10:15
09.05.2018, Saat:12:08, (Son Düzenleme: 09.05.2018, Saat:12:10, Düzenleyen: Berat21.)
Yeni Üye
Üye Grubu
Marea

(09.05.2018, Saat:10:15)veyis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam düşüncenizde inşallah başarı olursunuz. Ben deri koltuk kullanmış birisi olarak bir daha asla hatta babamın arabası da deri döşeme çatlak fikan yok ama yazın terletiyor uzun yolda terden pişiriyor adamı kışında soğuk taşa oturmuş gibi olursun. Kenarları deri oturma yeri ile sırt kısmını kadife yapılsa daha güzel olur.

Bu kadar masrafa bence girmeyin boya için 5.000 çok para bu harcanacak para ile arabanızın değeri çok fark etmeyecek. Satıp daha lüks bir araba almanız daha mantıklı.

Amin muvaffak olucaz allahın izniyle bizde aile dededen babadan hastalık var babamın 2007 model 1.4 doblosu vardı. Araç bildiğin yengeç gibi gidiyordu Biggrin  yaklaşık 10.000 arabaya masraf etti motordan elektriğe a-z herşeyini elden geçirdi herşey bittikten sonra sıfır gibi duruyordu gelen giden dayı araban çok güzel 2012 model mi diyordu ruhsata bakınca dumura uğruyorlardı. Yapıcaz sonuçta artık oda aileden biri işimizi görüyor ekmek tekneside sayılır işe gidip geliyoruz deri döşemeye gelince alkantra da olabilir ortası belki dahada şık olur döşemecininde fikrini almalıyım bu şekilde yarı yarıya düşecek döşeme maliyeti arabamın içi çok iyi kumaşları ilk günkü gibi neredeyse arkada iki sigara yanığı var ama değiştricem taktım bir kere Biggrin Biggrin

(Son Düzenleme: 09.05.2018, Saat:12:10, Düzenleyen: Berat21.)
09.05.2018, Saat:12:08
10.05.2018, Saat:07:59,
Moderatör
Moderatör Grubu
Model ve Renk: 2005   FÜME
Marea

(09.05.2018, Saat:12:08)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(09.05.2018, Saat:10:15)veyis Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Hocam düşüncenizde inşallah başarı olursunuz. Ben deri koltuk kullanmış birisi olarak bir daha asla hatta babamın arabası da deri döşeme çatlak fikan yok ama yazın terletiyor uzun yolda terden pişiriyor adamı kışında soğuk taşa oturmuş gibi olursun. Kenarları deri oturma yeri ile sırt kısmını kadife yapılsa daha güzel olur.

Amin muvaffak olucaz allahın izniyle bizde aile dededen babadan hastalık var babamın 2007 model 1.4 doblosu vardı. Araç bildiğin yengeç gibi gidiyordu Biggrin  yaklaşık 10.000 arabaya masraf etti motordan elektriğe a-z herşeyini elden geçirdi herşey bittikten sonra sıfır gibi duruyordu gelen giden dayı araban çok güzel 2012 model mi diyordu ruhsata bakınca dumura uğruyorlardı. Yapıcaz sonuçta artık oda aileden biri işimizi görüyor ekmek tekneside sayılır işe gidip geliyoruz deri döşemeye gelince alkantra da olabilir ortası belki dahada şık olur döşemecininde fikrini almalıyım bu şekilde yarı yarıya düşecek döşeme maliyeti arabamın içi çok iyi kumaşları ilk günkü gibi neredeyse arkada iki sigara yanığı var ama değiştricem taktım bir kere Biggrin Biggrin

Hayırlısı ve başarılar dilerim. Ama ben aşırı masrafa karşıyım sonuçta yaptığın masrafları satarken alamıyorsun yine ederine piyasasına gidiyor.

veyis nickli üyenin imzası
2005 MAREA EXCLUSİVE
10.05.2018, Saat:07:59
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Resimli Proje Orta direk boyama. Cserce 21 1,691 21.11.2017, Saat:12:26
Son Yorum: cronick
  komple boyandık:) BAA 8 1,728 07.11.2017, Saat:21:09
Son Yorum: Burakn
  Resimli Proje ön cam direği plastiği boyama. cronick 9 1,566 04.11.2017, Saat:16:43
Son Yorum: cronick
  Boyama koruma erkank 7 1,454 10.06.2016, Saat:08:19
Son Yorum: fkocataskin

Hızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2018 MyBB Group.
MAREA TÜRKİYE © 2015.