Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 19.11.2018, Saat: 13:14
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > TEKNİK KISIM > Motor ve Mekanik > Hararet Devir Rölanti > Termostatı değiştiricem (yardım) >
 Yorum: 6    Görüntülenme: 448
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Termostatı değiştiricem (yardım)
31.05.2018, Saat:23:47,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç:  
Model ve Renk:  
Termostatı değiştiricem (yardım)

Arkadaşlar uzun yolda hararet dibe düşüyor ve arıza ışığı yanıyor.termostat olduğu belli .iki senedir bu şekilde kullanıyorum.Kafaya koydum yakında değiştiricem.Araç 2004 liberty lpgli.Yardım istediğim sorular:
1_ Termostat markası?Mita hakkında çekincelerim var.Behr mi?Vernet mi? Orjinal lancia fiyatı nette 190 civarı biraz tuzlu.
2-Fan müşürü ve hararet müşürünün yerlerini söyleyebilirmisiniz? Özellikle hararet müşürünün yeri hakkında farklı bilgiler var ve iyice tereddüte düştüm.Termostat üzerindemi? Motor üzerindemi?Radyatör hortumları arasındamı?
3_ termostata akü kısmından değilde aracın altından müdahale edebilirmiyim?
İlla üstten değiştireceksek aküyü sökme hakkında net bilgi alabilirmiyim.Açıkćası elektrikten tırsan bir insanım ve araçta dokunmadığım nadir yerlerdendir akü.Korkmama gerek varmı sökerken?
Basit sorular belki ama o kadar farklı bilgiler okuyorumki kafam duman oldu iyice.Uzun süredir tamircilerden uzağım.Boğaz kelebeği sorunumu kendim hallettim.Bu gazla termostatı yapmak istiyorum.Parasıyla iş yaptıramadığım tamircilerden bıktım.Gerekirde pert ederim aracı ama o dolandırıcıların ayağına gitmem.
31.05.2018, Saat:23:47
01.06.2018, Saat:02:04,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2006   Beyaz
Marea
Cvp: Termostatı değiştiricem (yardım)

(31.05.2018, Saat:23:47)serial206 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar uzun yolda hararet dibe düşüyor ve arıza ışığı yanıyor.termostat olduğu belli .iki senedir bu şekilde kullanıyorum.Kafaya koydum yakında değiştiricem.Araç 2004 liberty lpgli.Yardım istediğim sorular:
1_ Termostat markası?Mita hakkında çekincelerim var.Behr mi?Vernet mi? Orjinal lancia fiyatı nette 190 civarı biraz tuzlu.
2-Fan müşürü ve hararet müşürünün yerlerini söyleyebilirmisiniz? Özellikle hararet müşürünün yeri hakkında farklı bilgiler var ve iyice tereddüte düştüm.Termostat üzerindemi? Motor üzerindemi?Radyatör hortumları arasındamı?
İlla üstten değiştireceksek aküyü sökme hakkında net bilgi alabilirmiyim.Açıkćası elektrikten tırsan bir insanım ve araçta dokunmadığım nadir yerlerdendir akü.Korkmama gerek varmı sökerken?
Basit sorular belki ama o kadar farklı bilgiler okuyorumki kafam duman oldu iyice.Uzun süredir tamircilerden uzağım.Boğaz kelebeği sorunumu kendim hallettim.Bu gazla termostatı yapmak istiyorum.Parasıyla iş yaptıramadığım tamircilerden bıktım.Gerekirde pert ederim aracı ama o dolandırıcıların ayağına gitmem.

Hocam bende 1 yılı geçti termostadı değiştirdim marka araştırması yapmamıştım. Galiba mita markaydı şimdilik sorun yok. Diğer kullanıcılar öncelik lancia sonra behr diye yoğunluk var. Fan müşürleri hakkında tam bilgim yok ama termostadı alırken parçacı eskisini istedi, klimalı klimasız diye ayrılıyormus ona göre vereyim dedi benim hatırladığım parça müşürlüydü haliba ama tam emin değilim yanıltmayayım. Alttan sökülmesi zor olur belkide sökemezsiniz mecburen üst kısımdan sökeceksiniz beyini falan soketlerinden çıkartıp gerekirse boğaz kelebeğine gelen havalandırma borusunuda kenera alıp daha rahat el oynayaca alan oluşturun. Aküyü söküp takmada pek problem olmayacağını düşünüyorum. Elektrik çarpmıyo Biggrin Şimdiden kolay gelsin resimli paylaşım bekliyoruz. Oto tamir usta konusundada çoğunluğumuz muzdarip galiba ama elimizdekiler bu napcan(Hakkıyla çalışan ustalar hariç) işte kendi göbeğini kendin keseceksin.
01.06.2018, Saat:02:04
02.06.2018, Saat:02:37,
Emektar Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2004   Gri
Marea

(31.05.2018, Saat:23:47)serial206 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar uzun yolda hararet dibe düşüyor ve arıza ışığı yanıyor.termostat olduğu belli .iki senedir bu şekilde kullanıyorum.Kafaya koydum yakında değiştiricem.Araç 2004 liberty lpgli.Yardım istediğim sorular:

Öncelikle motorun önemli parçalarından biri olduğu için kaliteli almak faydalı. Tam olarak ortada arada kalıyor, alttan sokemezsiniz, bazı ustalar aküyü sökmeden takabiliyor, bazıları akü tablasını söküyor, silindir kapağı na yandan üç somun ile sabit, kendinden contası var yinede az bir sıvı conta sürmek iyi olur, 5 tane hortum giriş çıkışı var, üzerinde modeline göre tek yada çift hararet müşürü var. Biraz meşakkatli aracın suyunu boşaltmak ve sonrasında doldurduktan sonra havasını almak gerekli..
02.06.2018, Saat:02:37
02.06.2018, Saat:12:26,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç:  
Model ve Renk:  
RE: Termostatı değiştiricem (yardım)

Sağolun arkadaşlar.Söküp takma işleminde sıkıntı yaşamam herhalde.Tek sorun doğru parça almak.
Fan müşürü neysede hararet müşürünü termostatı sökmüşken değiştirmek istiyorum.Tabi termostatın üzerindeyse.
Bazı arkadaşlar motor bloğunda derken ,bazı modellerde radyatör hortumda deniliyor.Bana kalırsa mantıklı olanı termostat üzerinde olması.
02.06.2018, Saat:12:26
02.06.2018, Saat:19:01, (Son Düzenleme: 02.06.2018, Saat:19:07, Düzenleyen: cutez.)
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2004   Mavi
Marea
Cvp: RE: Termostatı değiştiricem (yardım)

(02.06.2018, Saat:12:26)serial206 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun arkadaşlar.Söküp takma işleminde sıkıntı yaşamam herhalde.Tek sorun doğru parça almak.
Fan müşürü neysede hararet müşürünü termostatı sökmüşken değiştirmek istiyorum.Tabi termostatın üzerindeyse.
Bazı arkadaşlar motor bloğunda derken ,bazı modellerde radyatör hortumda deniliyor.Bana kalırsa mantıklı olanı termostat üzerinde olması.

Hararet müşürü termostat bloğunda. Ben Mita marka taktırmıştım. Klimalı Klimasız diye ayrılıyor. Bendeki 2004 klimalı ve 1 delikli olması lazım. Eğer 2 delik olsa da diğer deliğe tapa taktırmak gerekir.

Şu konunun içinde de böyle bir durum vardı:
http://mareaturkiye.com/showthread.php?t...7#pid62705

cutez nickli üyenin imzası
-------------------------------
2004 Marea Liberty - Herkese Marea ile güzel, keyifli ve Kazasız Belasız sürüşler.
Veysel - Kartal
(Son Düzenleme: 02.06.2018, Saat:19:07, Düzenleyen: cutez.)
02.06.2018, Saat:19:01
03.06.2018, Saat:02:23,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2004   Mavi
Marea
Cvp: RE: Termostatı değiştiricem (yardım)

(02.06.2018, Saat:12:26)serial206 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun arkadaşlar.Söküp takma işleminde sıkıntı yaşamam herhalde.Tek sorun doğru parça almak.

Sizin bahsettiğiniz galiba şuydu:
http://mareaturkiye.com/showthread.php?t...+termostat

cutez nickli üyenin imzası
-------------------------------
2004 Marea Liberty - Herkese Marea ile güzel, keyifli ve Kazasız Belasız sürüşler.
Veysel - Kartal
03.06.2018, Saat:02:23
02.09.2018, Saat:19:06,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç:  
Model ve Renk:  

Kusura bakmayın bir süre bakamadım.bu arada kalorifer radyatörü patladı.elektrikçi konsolu sökücem deyince kendim değiştirdim.zor oldu ama iyi oldu.deneyecek arkadaşlara işlerini kolaylaştıracak tavsiyeler verebilirim.ben çektim siz çekmeyin.
Bu arada termostat işine ara vermek zorunda kaldım.bu tek delik çift delik işi kafamı karıştırdı.biraz daha araştırıp müsait zamanda değiştiricem.
02.09.2018, Saat:19:06
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Devirdaim su pompasını değiştireceğim birkaç yardım gerekli [Değiştirdim] summer_78 17 409 26.10.2018, Saat:13:40
Son Yorum: summer_78
  Hararet dalgalanmasi acil yardim. Bugraulker 21 5,688 12.06.2018, Saat:23:37
Son Yorum: Knnkhrmn
  Yardım Lütfen Yardim!!!! Burakturkdnmz 3 606 11.04.2018, Saat:22:36
Son Yorum: Burakturkdnmz
  Acil yardım Motorun altından su akıyor hsseyhun 7 1,603 15.10.2017, Saat:18:37
Son Yorum: muevete
  Hararetteki dalgalanma yardim. Bugraulker 2 914 08.10.2017, Saat:22:21
Son Yorum: yücel51

Hızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2018 MyBB Group.
MAREA TÜRKİYE © 2015.