Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 20.09.2018, Saat: 14:12
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > TEKNİK KISIM > Motor ve Mekanik > ABS > Bilgilendirme Çılgın bir fikirle karşınızdayım (Marea ESP) >
 Yorum: 5    Görüntülenme: 311
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Çılgın bir fikirle karşınızdayım (Marea ESP)
05.06.2018, Saat:20:10,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2007   Yıldız Mavisi
Marea
Star  Çılgın bir fikirle karşınızdayım (Marea ESP)

Lancia Lybra ile ilgili paylaşımımdan sonra kullanım kılavuzu broşürlerini bulup incelemeye başladım donanımlarını inlecedim ve daha sonra multiecuscan programını açıp yazılımsal olarak ne gibi farklar var diye bakındım hiçbir farkı yok ecusu abs beyni bile aynı yalnız şurda bir fark var lybra'da opsiyon olarak esp ,asr,hilholder gibi özellikler var olduğu için ve teknik olarak mareadan hiçbir farkı olmadığına göre TRW Lucas ABS(Esp) beynini takarsak gerekli tertibatı kabloları elektrik sistemini hazırlarsak araçlarımızın esp asr hilholder gibi donanımlara sahip olabileceğini gördüm gerekli parça  listesini oluşturdum bir kenara koydum biliyorum çılgınca birşey daha önce astra h kasaya uygulayan vardı ancak maddiyat el verdikten sonra yapılmıyacak birşey değil birgün yaparım hiç belli olmaz Smile böyle ilginç icatlar yapmayı seviyorum fiilen gerçekleştirmek zaman alıyor.

Berat21 nickli üyenin imzası
2007 Marea Liberty 1.6 16V Yıldız Mavisi(Delikanlıca Derler Kendisine)
05.06.2018, Saat:20:10
06.06.2018, Saat:04:00,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2004   Mavi
Marea
Cvp: Çılgın bir fikirle karşınızdayım (Marea ESP)

(05.06.2018, Saat:20:10)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Lancia Lybra ile ilgili paylaşımımdan sonra kullanım kılavuzu broşürlerini bulup incelemeye başladım donanımlarını inlecedim ve daha sonra multiecuscan programını açıp yazılımsal olarak ne gibi farklar var diye bakındım hiçbir farkı yok ecusu abs beyni bile aynı yalnız şurda bir fark var lybra'da opsiyon olarak esp ,asr,hilholder gibi özellikler var olduğu için ve teknik olarak mareadan hiçbir farkı olmadığına göre TRW Lucas ABS(Esp) beynini takarsak gerekli tertibatı kabloları elektrik sistemini hazırlarsak araçlarımızın esp asr hilholder gibi donanımlara sahip olabileceğini gördüm gerekli parça  listesini oluşturdum bir kenara koydum biliyorum çılgınca birşey daha önce astra h kasaya uygulayan vardı ancak maddiyat el verdikten sonra yapılmıyacak birşey değil birgün yaparım hiç belli olmaz Smile böyle ilginç icatlar yapmayı seviyorum fiilen gerçekleştirmek zaman alıyor.

Hayallerle yaşamak güzel tabi Smile
Wheelers Dealers programında EDD çağırıyor yazılımcıyi ben diyor şunları şunları modifiye ettim sen de aracın gücünü %30 daha arttır adamlar bağlanıyor araca hadi bakalım araç oluyor makine...
Biz ne zaman üreteceğiz yerli otomotiv artık... neden herşey pahalı? Adam 8-10 bin £ a bizim 150bin tl verdiğimiz araç alıp satıyorlar.

Berat21 kardeş bu beyin değiştirme işlemini yapabilirsen kronik sorunlar da aradan kalkar, tek sıkıntı yedek parça yok...az... Pahalı. . Hadi hayırlısı.

cutez nickli üyenin imzası
-------------------------------
2004 Marea Liberty - Herkese Marea ile güzel, keyifli ve Kazasız Belasız sürüşler.
Veysel - Kartal
06.06.2018, Saat:04:00
06.06.2018, Saat:04:17,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

(06.06.2018, Saat:04:00)cutez Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(05.06.2018, Saat:20:10)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Lancia Lybra ile ilgili paylaşımımdan sonra kullanım kılavuzu broşürlerini bulup incelemeye başladım donanımlarını inlecedim ve daha sonra multiecuscan programını açıp yazılımsal olarak ne gibi farklar var diye bakındım hiçbir farkı yok ecusu abs beyni bile aynı yalnız şurda bir fark var lybra'da opsiyon olarak esp ,asr,hilholder gibi özellikler var olduğu için ve teknik olarak mareadan hiçbir farkı olmadığına göre TRW Lucas ABS(Esp) beynini takarsak gerekli tertibatı kabloları elektrik sistemini hazırlarsak araçlarımızın esp asr hilholder gibi donanımlara sahip olabileceğini gördüm gerekli parça  listesini oluşturdum bir kenara koydum biliyorum çılgınca birşey daha önce astra h kasaya uygulayan vardı ancak maddiyat el verdikten sonra yapılmıyacak birşey değil birgün yaparım hiç belli olmaz Smile böyle ilginç icatlar yapmayı seviyorum fiilen gerçekleştirmek zaman alıyor.

Hayallerle yaşamak güzel tabi Smile
Wheelers Dealers programında EDD çağırıyor yazılımcıyi ben diyor şunları şunları modifiye ettim sen de aracın gücünü %30 daha arttır adamlar bağlanıyor araca hadi bakalım araç oluyor makine...
Biz ne zaman üreteceğiz yerli otomotiv artık... neden herşey pahalı? Adam 8-10 bin £ a bizim 150bin tl verdiğimiz araç alıp satıyorlar.

Berat21 kardeş bu beyin değiştirme işlemini yapabilirsen kronik sorunlar da aradan kalkar, tek sıkıntı yedek parça yok...az... Pahalı. . Hadi hayırlısı.

Ülke olarak ekonomimiz hiç iyi sayılmaz üretmiyoruz tüketiyoruz tl kazanıyoruz dolar olarak harcıyoruz herif çıkıyor cuhmurbaşlığına adaylık koyuyor kendisiyle çelişiyor yerli araç üretimini durduracam diyor.  Her görüşe saygımız var. Bu halde gidersek bi çivi bile üretemeyiz nice parlak fikirler zeki girişimler böyle politik durumlardan yok olup gidiyor. Neyse esnaf olarak bizimde belimiz bükük durumda 1.5 sene evvel işler oldukça yoğundu bilişim sektöründe pc yetiştiremiyorduk satışlar hatsafaydaydı kamera tesisat çekiyorduk ihaleler falan şimdi korkuyoruz elimizdekide giderse diye araca dönelim konuya geçecek olursak parça tedariğini yurtdışı sitelerden tofaş bursa ana bayilerden temin etmeyi düşünüyorum maliyeti kafadan 2000 ni bulur gibi hayırlısı artık uğraşacaz yavaş yavaş kronik sorun kalmayacak güvenlik hat safada olur .

06.06.2018, Saat:04:17
06.06.2018, Saat:06:48,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2006   Beyaz
Marea

Kardeş merak konusuna bişey diyemiycemde. Bizim araçların daha iç trim aksamlarını bile hemen her yerde bulamazken esp asr gibi donanımları bulup uyarlamak zahmet ve maliyet gerektiren şeyler olduğunu düşünüyorum. Bence o yatırımı yaparkenki emek ve maliyeti, satarkende karşılığını bulabilsek ama alıcı değerini vermeyecek fiyatı bahanelerle hep aşağı tutacak buda bizi üzüp yoracak. Bu işlemlere harcanacak maliyeti araç değerinin üstüne koyup orjinal olanı almak daha cazip geliyor bana, şuan bu araca biniyorum çok şükür ama ekonomim imkan verirse bir üst marka, sınıf ve model alırım sonuçta araç fanatiği degilim. Tabiki zevk veya merak ayrı birşey
06.06.2018, Saat:06:48
06.06.2018, Saat:07:12, (Son Düzenleme: 06.06.2018, Saat:07:15, Düzenleyen: Berat21.)
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

(06.06.2018, Saat:06:48)Ateş düşürücü Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kardeş merak konusuna bişey diyemiycemde. Bizim araçların daha iç trim aksamlarını bile hemen her yerde bulamazken esp asr gibi donanımları bulup uyarlamak zahmet ve maliyet gerektiren şeyler olduğunu düşünüyorum. Bence o yatırımı yaparkenki emek ve maliyeti, satarkende karşılığını bulabilsek ama alıcı değerini vermeyecek fiyatı bahanelerle hep aşağı tutacak buda bizi üzüp yoracak. Bu işlemlere harcanacak maliyeti araç değerinin üstüne koyup orjinal olanı almak daha cazip geliyor bana, şuan bu araca biniyorum çok şükür ama ekonomim imkan verirse bir üst marka, sınıf ve model alırım sonuçta araç fanatiği degilim. Tabiki zevk veya merak ayrı birşey

Fikrinize saygı duyuyorum hatta çokta mantıklı dedikleriniz. Şöyle birşey, Bendekide işte merak otomobillere tutkum var zaten çocukluktan bu yana bunun tesiri Babadan geçiyor bize Kardeşimde meraklı 2012 Kangomuzda var Authentic Edition en baz paketi ancak piyasadaki birçok emsalinden dolu birçok şey sonradan yapıldı gizli özellikler falan açıldı arka camlarıda elektrikli yapmak istiyorlar Babam ve Kardeşim ben mani oluyorum elektrikli katlanır ayna tertibatını bile hazırlamıştılar diskleri dahil büyütülmüş fren kuvveti bile emsallerinden çok daha iyi  ederini veren çok oldu kimseye vermediler.

(Son Düzenleme: 06.06.2018, Saat:07:15, Düzenleyen: Berat21.)
06.06.2018, Saat:07:12
06.06.2018, Saat:08:18,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2006   Beyaz
Marea

(06.06.2018, Saat:07:12)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(06.06.2018, Saat:06:48)Ateş düşürücü Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Kardeş merak konusuna bişey diyemiycemde. Bizim araçların daha iç trim aksamlarını bile hemen her yerde bulamazken esp asr gibi donanımları bulup uyarlamak zahmet ve maliyet gerektiren şeyler olduğunu düşünüyorum. Bence o yatırımı yaparkenki emek ve maliyeti, satarkende karşılığını bulabilsek ama alıcı değerini vermeyecek fiyatı bahanelerle hep aşağı tutacak buda bizi üzüp yoracak. Bu işlemlere harcanacak maliyeti araç değerinin üstüne koyup orjinal olanı almak daha cazip geliyor bana, şuan bu araca biniyorum çok şükür ama ekonomim imkan verirse bir üst marka, sınıf ve model alırım sonuçta araç fanatiği degilim. Tabiki zevk veya merak ayrı birşey

Fikrinize saygı duyuyorum hatta çokta mantıklı dedikleriniz. Şöyle birşey, Bendekide işte merak otomobillere tutkum var zaten çocukluktan bu yana bunun tesiri Babadan geçiyor bize Kardeşimde meraklı 2012 Kangomuzda var Authentic Edition en baz paketi ancak piyasadaki birçok emsalinden dolu birçok şey sonradan yapıldı gizli özellikler falan açıldı arka camlarıda elektrikli yapmak istiyorlar Babam ve Kardeşim ben mani oluyorum elektrikli katlanır ayna tertibatını bile hazırlamıştılar diskleri dahil büyütülmüş fren kuvveti bile emsallerinden çok daha iyi  ederini veren çok oldu kimseye vermediler.

Valla kardeş ne diyebilirimki. Ben arabayı sadece kullanıyorum sen resmen aşk yaşıyorsumuşun. Merak tutku başka birşey tabiki. Birşey daha söyliyeyim önceki konulardan aklımda kalan sunroof webasto marka yazmıştınya pek tercih etme daha yedek parça ve bayii olan bir markaya yönel. Önceki konularda yazdım belki görmüşündür, bendeki sunroof webasto marka sadece tek taraf şerit tel koptu sag sol kayar kızakları takım değiştiririz diyorlar ve 1200 tl gibi fiyatlarla, en uygun antalyada buldum ama o bile pahalı geldi. Nereyi aradıysam o markanın parçasını zor bulursun dedi bilgine. Birde bizim araçlara en renk katacak düzenleme bence 6 ileri şanzuman resmen can katacak gözüküyor böyle projelerinde başarılar diliyorum.
06.06.2018, Saat:08:18
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  98 marea abs varmı Reasew 9 2,524 09.03.2017, Saat:22:42
Son Yorum: Reasew
  Marea ABS BEYNİ MustafaToklu 11 3,457 19.03.2015, Saat:10:26
Son Yorum: htk
  Marea ABS lambası(ÇÖZÜLDÜ) hrnclk 5 2,270 06.02.2015, Saat:10:25
Son Yorum: yahya
  Yardım Marea abs ışığı hak. osmanoglu 3 1,264 02.02.2015, Saat:23:27