Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 24.06.2018, Saat: 03:49
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > TEKNİK KISIM > Kaporta ve İç Döşeme > Yardım Arka pandizot sökme >
 Yorum: 4    Görüntülenme: 97
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Arka pandizot sökme
12.06.2018, Saat:00:19,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 SX
Model ve Renk: 2000   Beyaz
Marea
Arka pandizot sökme

Bizim marealarda arka pandizot nasıl sökülüyor ?:-/
12.06.2018, Saat:00:19
12.06.2018, Saat:00:24,
Emektar Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2004   Gri
Marea
Cvp: Arka pandizot sökme

(12.06.2018, Saat:00:19)Knnkhrmn Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bizim marealarda arka pandizot nasıl sökülüyor ?:-/

Koltuktan bahsediyorlar, altta tek vida varmış, sonra havaya kaldırınca koltuk geliyormuş, koltuğun arkasında pandizot uç vidaları varmış..
Ben marifetli olduğum halde sökemedim, hakikaten bu koltuk ve pandizot nasıl sökülüyor, bende merak ettim. Sökemeyince vaz geçmiştim, şimdi bi daha el atarım belki..
12.06.2018, Saat:00:24
12.06.2018, Saat:02:09, (Son Düzenleme: 12.06.2018, Saat:02:09, Düzenleyen: Berat21.)
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2007   Yıldız Mavisi
Marea

(12.06.2018, Saat:00:24)muevete Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12.06.2018, Saat:00:19)Knnkhrmn Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bizim marealarda arka pandizot nasıl sökülüyor ?:-/

Koltuktan bahsediyorlar, altta tek vida varmış, sonra havaya kaldırınca koltuk geliyormuş, koltuğun arkasında pandizot uç vidaları varmış..
Ben marifetli olduğum halde sökemedim, hakikaten bu koltuk ve pandizot nasıl sökülüyor, bende merak ettim. Sökemeyince vaz geçmiştim, şimdi bi daha el atarım belki..

Koltuğu yukarı doğru kaldırıp kendine çekince rahat bir şekilde çıkıyor bu liberty ve arka koltuğu tek parça olanlar için,  elx'in fulleri hlx ve exclusive donanımları için birşey söyleyemem onların yatıyor çünkü. Söktükten sonra orayı çıkartıp işlem size kalıyor yalnız sökmesi rahat ama arka koltuğu  geri takmak zor kolay çıktığı gibi oturmuyor .

Berat21 nickli üyenin imzası
2007 Marea Liberty 1.6 16V Yıldız Mavisi(Delikanlıca Derler Kendisine)
(Son Düzenleme: 12.06.2018, Saat:02:09, Düzenleyen: Berat21.)
12.06.2018, Saat:02:09
12.06.2018, Saat:06:22,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2006   Beyaz
Marea

(12.06.2018, Saat:02:09)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Koltuğu yukarı doğru kaldırıp kendine çekince rahat bir şekilde çıkıyor bu liberty ve arka koltuğu tek parça olanlar için,  elx'in fulleri hlx ve exclusive donanımları için birşey söyleyemem onların yatıyor çünkü. Söktükten sonra orayı çıkartıp işlem size kalıyor yalnız sökmesi rahat ama arka koltuğu  geri takmak zor kolay çıktığı gibi oturmuyor .

@Berat21 arkadaşın dediği gibi arka koltuğu takma ölüm oluyo resmen en azından bana öyle geldi. En son 1 ay kadar önce söktüm(koltukları evde yıkamıştım). Önce oturduğun alt kısmın diz mesafesinde 2 adet alyan vida var bunları söktükten sonra alt minderi alıyoruz dikkat et basit kilit sistemi var eğilip bak hangi yöne itilip çekilecekse ona göre hareket verirsin. Arka sırt dayama bölümününü ise alt minderi söktükten sonra orada orta kısıma doğru kontrol ünitesinin yanlarında tekrar alyan vida(kaç alyan hatırlamıyorum diğer sökülen alyana göre büyüktü) onuda söktükten sonra koltuğun sağ sol taraflarından yukarı doğru ittikçe onu tutan kancalarda kurtuluyor. Asıl mesele geri takmak arka tarafı zorlamıştı beni arka pandizotu bilmiyorum benden buraya kadar anlatmk Biggrin haa bu arada diğer araçların arka koltuklarını bende bilmiyordum benim söküp taktığım aracım 2006 liberty
12.06.2018, Saat:06:22
12.06.2018, Saat:07:57,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 SX
Model ve Renk: 2000   Beyaz
Marea

(12.06.2018, Saat:06:22)Ateş düşürücü Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(12.06.2018, Saat:02:09)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

@Berat21 arkadaşın dediği gibi arka koltuğu takma ölüm oluyo resmen en azından bana öyle geldi. En son 1 ay kadar önce söktüm(koltukları evde yıkamıştım). Önce oturduğun alt kısmın diz mesafesinde 2 adet alyan vida var bunları söktükten sonra alt minderi alıyoruz dikkat et basit kilit sistemi var eğilip bak hangi yöne itilip çekilecekse ona göre hareket verirsin. Arka sırt dayama bölümününü ise alt minderi söktükten sonra orada orta kısıma doğru kontrol ünitesinin yanlarında tekrar alyan vida(kaç alyan hatırlamıyorum diğer sökülen alyana göre büyüktü) onuda söktükten sonra koltuğun sağ sol taraflarından yukarı doğru ittikçe onu tutan kancalarda kurtuluyor. Asıl mesele geri takmak arka tarafı zorlamıştı beni arka pandizotu bilmiyorum benden buraya kadar anlatmk Biggrin haa bu arada diğer araçların arka koltuklarını bende bilmiyordum benim söküp taktığım aracım 2006 liberty
Valla hocam emeğine sağlık uğraşmışsın yazmışsın bilgilendirdiğin için teşekkür ederim  Biggrin ben bakalım müsait vaktimde deniyeceğim. Eğer dediğiniz gibi yukarı kaydırarak çıkartıyorsak koltuğu tek başına yerine oturtmak baya zor olucak gibi Biggrin Neden koltuğu yatabilecek gibi yapmamışlar ki insanı zora sokuyorlar Biggrin
12.06.2018, Saat:07:57
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yardım Sağ arka cam halatı kopmuş muhammetcun 18 4,590 09.10.2017, Saat:07:58
Son Yorum: emree

Hızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2018 MyBB Group.
MAREA TÜRKİYE © 2015.