Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 26.09.2018, Saat: 01:12
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > TEKNİK KISIM > Motor ve Mekanik > ABS > Bilgilendirme ABS IŞIĞI, (SENSÖR KABLO TAMİRİ) >
 Yorum: 4    Görüntülenme: 256
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 ABS IŞIĞI, (SENSÖR KABLO TAMİRİ)
05.07.2018, Saat:13:25, (Son Düzenleme: 05.07.2018, Saat:15:36, Düzenleyen: Ateş düşürücü.)
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2006   Beyaz
Marea
ABS IŞIĞI, (SENSÖR KABLO TAMİRİ)

Arkadaşlar geçen gün arabayla gazlayayım dedim yol boştu 205 km/h  giderken viraja gireceğimde hafif frene bastım ve uğultuyla beraber sadece ABS lambası yandı. Neyse yoluma devam ettim. Eve geldiğimde olayın abs beyninden olabileceğini düşünerek daha öncedende yaptığım abs beyin söküp lehimleme işlemini yeniledim. Ekrana tekrar baktığımda ışık yanıyor ve test sürüşüne çıktığımda abs devreye girmiyor araba kızaklıyordu. sorunun sensörlerden kaynaklandığını düşünerek kabloları kontrol ettiğimde sağ ön tekerin abs kablosunun koptuğunu gördüm ve lastiği sökerek işe başladım.
İmage

kabloyu iyice sıyırıp lehim makinasıyla kabloları lehimledim.

İmage
İmage

Sonrası sıcak silikon ile dış etmenlere karşı izole ettim

İmage

Daha sonrada elektrik bandıyla tekrar sarıp sarkan kısım körüğe deyip tekrar incelip koparmasın diye uzunluğunu ayarladım

İmage

ve arabı ilk kontak açtıktan sonra abs lambası daha yanıyordu ama lastik bir tur attıktan sonra lamba söndü. test sürüşüne çıktığımdada eskisi gibi çalışır oldu. Allaha şükür masrafsız hallettik.

İmage
(Son Düzenleme: 05.07.2018, Saat:15:36, Düzenleyen: Ateş düşürücü.)
05.07.2018, Saat:13:25
06.07.2018, Saat:04:54,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2007   Yıldız Mavisi
Marea
Cvp: ABS IŞIĞI, (SENSÖR KABLO TAMİRİ)

Benimde abs sorunum var son günlerde nüksetti tamirini yaptırıyım dedim 450 tl istiyor komple beyin satıyor sanki deyyus iki lehim tazeliyecek başlarda abs arasıra devreye giriyordu bazende çok hassastı yersiz çalışıyordu sonra tamamen çalışmamaya başladı abs ışığı bide el freni lambası yakıyor bazen hiç sönmüyor elfreni lambası bazende el frenini çekince yanmıyor indirirken sönmüyor sanırım muayaneden geçirtmek için abs lambasını akü lambasına bağlattırdım ondan ötürü el freni lambası kafayı sıyırıyorSmile Sıfır ürün olsa tüm problem çözülse 450tl verirdimde bi lehim atıyor mis 450 cepte kısa günün kârı. Olmadı söküp size göndereyim siz bir el atın şu beyine hallolsun şu mevzuda sensörlerin yenisini istedim yolda gelir birkaç güne.

Berat21 nickli üyenin imzası
2007 Marea Liberty 1.6 16V Yıldız Mavisi(Delikanlıca Derler Kendisine)
06.07.2018, Saat:04:54
06.07.2018, Saat:06:49,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

(06.07.2018, Saat:04:54)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benimde abs sorunum var son günlerde nüksetti tamirini yaptırıyım dedim 450 tl istiyor komple beyin satıyor sanki deyyus iki lehim tazeliyecek başlarda abs arasıra devreye giriyordu bazende çok hassastı yersiz çalışıyordu sonra tamamen çalışmamaya başladı abs ışığı bide el freni lambası yakıyor bazen hiç sönmüyor elfreni lambası bazende el frenini çekince yanmıyor indirirken sönmüyor sanırım muayaneden geçirtmek için abs lambasını akü lambasına bağlattırdım ondan ötürü el freni lambası kafayı sıyırıyorSmile Sıfır ürün olsa tüm problem çözülse 450tl verirdimde bi lehim atıyor mis 450 cepte kısa günün kârı. Olmadı söküp size göndereyim siz bir el atın şu beyine hallolsun şu mevzuda sensörlerin yenisini istedim yolda gelir birkaç güne.

Gönderirsen hallederim kardeş problem değil. Böyle ustalardan bende yıldım artık birbirimize bir şekilde destek olmamız lazım. İletişim numaramı ve adresimi özelden atıyorum, iletişime geçeriz.
06.07.2018, Saat:06:49
09.07.2018, Saat:10:26,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2006   GÜMÜŞ GRİ
Marea

(06.07.2018, Saat:06:49)Ateş düşürücü Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(06.07.2018, Saat:04:54)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benimde abs sorunum var son günlerde nüksetti tamirini yaptırıyım dedim 450 tl istiyor komple beyin satıyor sanki deyyus iki lehim tazeliyecek başlarda abs arasıra devreye giriyordu bazende çok hassastı yersiz çalışıyordu sonra tamamen çalışmamaya başladı abs ışığı bide el freni lambası yakıyor bazen hiç sönmüyor elfreni lambası bazende el frenini çekince yanmıyor indirirken sönmüyor sanırım muayaneden geçirtmek için abs lambasını akü lambasına bağlattırdım ondan ötürü el freni lambası kafayı sıyırıyorSmile Sıfır ürün olsa tüm problem çözülse 450tl verirdimde bi lehim atıyor mis 450 cepte kısa günün kârı. Olmadı söküp size göndereyim siz bir el atın şu beyine hallolsun şu mevzuda sensörlerin yenisini istedim yolda gelir birkaç güne.

Gönderirsen hallederim kardeş problem değil. Böyle ustalardan bende yıldım artık birbirimize bir şekilde destek olmamız lazım. İletişim numaramı ve adresimi özelden atıyorum, iletişime geçeriz.

Allah Razı olsun kardeşim bu forumdaki arkadaşlar ne kadar samimi.
09.07.2018, Saat:10:26
11.07.2018, Saat:17:45,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

(09.07.2018, Saat:10:26)nrktk Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(06.07.2018, Saat:06:49)Ateş düşürücü Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Allah Razı olsun kardeşim bu forumdaki arkadaşlar ne kadar samimi.

Bilgi paylaşıldıkça güzeldir. Elimden gelen birsey ise yardımcıda olurum. Bu forumu güzel yapan bizler ve yardımlaşmak için paylaşımlarız kardeş. Sendende allah razı olsun.
11.07.2018, Saat:17:45
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ABS ışığı/arızası fast7 9 2,835 13.07.2017, Saat:14:47
Son Yorum: fast7
  abs ve elfreni isigi 3faz1notr 6 1,328 29.07.2015, Saat:08:19
Son Yorum: bilexsamet
  Yardım Marea abs ışığı hak. osmanoglu 3 1,276 02.02.2015, Saat:23:27
Son Yorum: osmanoglu

Hızlı Menü: