Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 15.12.2019, Saat: 06:46
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > TEKNİK KISIM > Kaporta ve İç Döşeme > Yardım Araç nereden su alır? >
 Yorum: 5    Görüntülenme: 880
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Araç nereden su alır?
20.01.2019, Saat:15:30,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2004   Gümüş gri
Marea
Araç nereden su alır?

Arkadaşlar kalorifer peteğini su kaçırıyor diye değiştirdim. Yanlız sol ön paspas ve sol arka paspas yağmur kar yağınca su alıyor. Sol arkada daha çok. Nerden su alabilir ve Nasıl bir çözüm bulabiliriz. Bilgisi ve önerisi olan arkadaşların mesajlarını bekliyorum. Araba çürümeden bir çözüm lütfen ?
20.01.2019, Saat:15:30
20.01.2019, Saat:21:34,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2007   Yıldız Mavisi
Marea
Cvp: Araç nereden su alır?

Geçmiş olsun aracınızın dibinde bir problem oluşmuş muhtemel olarak çürüme başlangıcı diyebilirim su eksilmesi veya petekten sıkıntı yoktur o ayrı mevzu(conta konusu) arkadanda su alıyorsa düzgün bir kaportacı bulup bir baktırın derim lifte kaldırın altını didik didik inceleyin aracın altını umarım düşündüğüm gibi aşırı masraf çıkartacakkadar kötü değildir (korkutmak gibi olmasın )eğer çürüme varsa kaportacı o bölgeyi keser sac kaynatır ya da sağlam olsun 1 seferlik iş derseniz taban sacı değişir ki üretilmiyor Bursa'da sacı basarlar Hanal,Burpress, Tekvim Kardeşler, Konya Sevgili Metal bu firmalar alanlarında uzman tadilat bittikten sonra aracın altını zift ve 3 kat pütürletin hem altı korunur çürümeye pasa karşı hemde su almaz.

Berat21 nickli üyenin imzası
2007 Marea Liberty 1.6 16V Yıldız Mavisi(Delikanlıca Derler Kendisine)
20.01.2019, Saat:21:34
20.01.2019, Saat:22:17,
Kıdemli Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2006   Beyaz
Marea

(20.01.2019, Saat:15:30)Sencer Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kalorifer peteğini su kaçırıyor diye değiştirdim. Yanlız sol ön paspas ve sol arka paspas yağmur kar yağınca su alıyor. Sol arkada daha çok. Nerden su alabilir ve Nasıl bir çözüm bulabiliriz. Bilgisi ve önerisi olan arkadaşların mesajlarını bekliyorum. Araba çürümeden bir çözüm lütfen ?
Hocam park halindeyken yağmur yağınca alıyorsa silgecin oradaki su tahliye delikleri yaprak, çamurlaşmış toz ile kapanmıştır suyu tahliye edemeyince iceriye oradanda su taşabilir.
20.01.2019, Saat:22:17
21.01.2019, Saat:06:48,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

(20.01.2019, Saat:21:34)Berat21 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun aracınızın dibinde bir problem oluşmuş muhtemel olarak çürüme başlangıcı diyebilirim su eksilmesi veya petekten sıkıntı yoktur o ayrı mevzu(conta konusu) arkadanda su alıyorsa düzgün bir kaportacı bulup bir baktırın derim lifte kaldırın altını didik didik inceleyin aracın altını umarım düşündüğüm gibi aşırı masraf çıkartacakkadar kötü değildir (korkutmak gibi olmasın )eğer çürüme varsa kaportacı o bölgeyi keser sac kaynatır ya da sağlam olsun 1 seferlik iş derseniz taban sacı değişir ki üretilmiyor Bursa'da sacı basarlar Hanal,Burpress, Tekvim Kardeşler, Konya Sevgili Metal bu firmalar alanlarında uzman tadilat bittikten sonra aracın altını zift ve 3 kat pütürletin hem altı korunur çürümeye pasa karşı hemde su almaz.

Berat kardeş aracın altına ben baktım. Öyle çürüme belirtisi gösteren bir durum yok. Araç iki gün sabit dursa bile su alıyor.
21.01.2019, Saat:06:48
21.01.2019, Saat:06:51,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Marea

(20.01.2019, Saat:22:17)Ateş düşürücü Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20.01.2019, Saat:15:30)Sencer Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kalorifer peteğini su kaçırıyor diye değiştirdim. Yanlız sol ön paspas ve sol arka paspas yağmur kar yağınca su alıyor. Sol arkada daha çok. Nerden su alabilir ve Nasıl bir çözüm bulabiliriz. Bilgisi ve önerisi olan arkadaşların mesajlarını bekliyorum. Araba çürümeden bir çözüm lütfen ?
Hocam park halindeyken yağmur yağınca alıyorsa silgecin oradaki su tahliye delikleri yaprak, çamurlaşmış toz ile kapanmıştır suyu tahliye edemeyince iceriye oradanda su taşabilir.

Dostum bu dediğinde aklıma geldi. Sileceklerin orayı söküp bakmak istedim ama alet edevat çok olmayınca tam sökemedim. Bazen sadece arkada su birikintisi oluyor. Arka kapıdan alabilir mi. Fitillerde öyle kötü görünmüyor ama.
21.01.2019, Saat:06:51
21.01.2019, Saat:14:34,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2007   Yıldız Mavisi
Marea

(21.01.2019, Saat:06:51)Sencer Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20.01.2019, Saat:22:17)Ateş düşürücü Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Dostum bu dediğinde aklıma geldi. Sileceklerin orayı söküp bakmak istedim ama alet edevat çok olmayınca tam sökemedim. Bazen sadece arkada su birikintisi oluyor. Arka kapıdan alabilir mi. Fitillerde öyle kötü görünmüyor ama.

Antende su aldığı oluyor bizzat yaşadım benden önceki sahibi r19 anteni takmıştı yağışlı havalar 1 gün beklese orta taraf tavan lambası şıpır şıpır damlatıyordu orta konsola. Orjinal anten takımını aldım değiştirdim bitti. Bi bakın belki fitilleri eskimiştir muhakkak biyerden su alıyor cam fitilindende olabilir kendi aracımla sağanak yağışlı birgün aracın yarısına kadar suyun içinde gittim gram su almadı hiçbir yerine tekerler suyun içinde yürüyordu.

Berat21 nickli üyenin imzası
2007 Marea Liberty 1.6 16V Yıldız Mavisi(Delikanlıca Derler Kendisine)
21.01.2019, Saat:14:34
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bilgilendirme Marea Araç Yıkama Hk. MrtOzler 48 19,107 20.03.2015, Saat:23:09
Son Yorum: Ofs06

Hızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2019 MyBB Group.
MAREA TÜRKİYE © 2015.