Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 23.05.2019, Saat: 01:29
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > GENEL > Kendinizi Tanıtın > Yüksel ERSOY >
 Yorum: 2    Görüntülenme: 154
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Yüksel ERSOY
14.05.2019, Saat:13:14, (Son Düzenleme: 19.05.2019, Saat:01:54, Düzenleyen: bedemirhan.)
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2003   Zümrüt Yeşili
Marea
Yüksel ERSOY

Adı Soyadı                            : Yüksel ERSOY
Araç Bilgileri                       : 
Fiat Marea Exclusive 2003 1.6 16 valf
Memleketi ve İkameti      : Kütahya / İzmit
Yaş                                           : 47
Medeni Hal                           :
Evli 
Meslek                                    : Memur

Öncelikle herkese selamlar, yaklaşık bir yıldır 2003 Model Fiat Marea Exclusive 1.6 16 v. araç sahibiyim.

Aracı aldıktan sonra ilk ay masraflara merhaba dedik ve hala devam ediyorum.

Gerek aracı alırken gerekse aldıktan sonra araç ile ilgili çok fazla eleştiri okudum ve eleştiri aldım, ancak ben aracıma aşığım.

Araca yapılan olumsuz yorumların çoğunda araçtan anlamayan sanayi esnafından dolayı başımız çok ağrıyor, ustasına denk geldiyseniz eğer araç tadından yenmez hale geliyor.

Aracımı 2018 Mart Ayında Kütahya İlinden 198.000 km. de iken satın aldım, ilk aracım biraz geç oldu açıkçası.

Aracı alır almaz boğaz kelebeğini (rölanti problemi, devir dalgalanması, çıkma orijinal ile) değiştirmekle başladık, egsoz (orta ve son susturucu, manifolt, egsozun düşmesi nedeniyle) değişimi yapmak zorunda kaldım. Hatta sağolsun sanayi esnafı yüzünden son susturucuyu araca ait olmadığı için bir kez daha değiştirmek zorunda kaldım.

Araçta buji ıslanması (su teması) nedeniyle sanayide rastgele bir ustada iki bujinin değişimi yaptırıldı, ancak sağolsun ustaya Renault marka 2 adet buji (uyumsuz) takmış (150 tl) araç iki ay sonra motor arıza lambası yaktı ve ben yürümem dedi. Neyse bana maliyeti 2.200,00 tl civarı bujiler, buji kabloları, bobin ve enjektörlerin yanması nedeniyle değişim. Sanayi esnafı sağolsun.

Sonra error cli yada c1 neyse hata kodu almaya başladım, yine özel bir serviste beynin arızalı olduğu ve yenisinin 1.200,00 tl olduğu söylendi, olmaz dedik orjinalliği bozulmadan elektronikçimize yaptıralım 600,00 tl dediler tamam dedik verdik parayı sonuç klima çalışıyor, ama error cli hatasını hala veriyor.

Neyse ufak tefek şeylerde var ama onları yazmaya gerek duymuyorum.
Sözün özü bu arabanın ustasını bulamazsanız benim görüşüm bir araba parası ile birlikte kafayı da yersiniz.

Neyse ki tesadüfen İzmit İlçesi Sanayi Mah. Sefa Sirmen Sanayi Sitesi E Blok No:40 ta Emin TEPELİ (EM Elektrik ve Elektronik) Emin beyle tanışma fırsatım oldu.

İşinin ustası, muhabbeti güzel, sorularınıza gayet anlaşır ve samimi bir şekilde cevaplar verip çözümlerini de sunuyor. İşçiliği güzel fiyatları makul hatta ucuz. 

Yolu düşenlere, usta arayanlara tavsiyemdir.

Marea ayrıcalıktır, Saygılar,
İyi forumlar...

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage

İmage
(Son Düzenleme: 19.05.2019, Saat:01:54, Düzenleyen: bedemirhan.)
14.05.2019, Saat:13:14
16.05.2019, Saat:11:51,
Yeni Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2003   gri
Marea
Cvp: Yüksel ERSOY

(14.05.2019, Saat:13:14)bedemirhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Adı Soyadı                            : Yüksel ERSOY
Araç Bilgileri                       : 
Fiat Marea Exclusive 2003 1.6 16 valf
Memleketi ve İkameti      : Kütahya / İzmit
Yaş                                           : 47
Medeni Hal                           :
Evli 
Meslek                                    : Memur

Öncelikle herkese selamlar, yaklaşık bir yıldır 2003 Model Fiat Marea Exclusive 1.6 16 v. araç sahibiyim.

Aracı aldıktan sonra ilk ay masraflara merhaba dedik ve hala devam ediyorum.

Gerek aracı alırken gerekse aldıktan sonra araç ile ilgili çok fazla eleştiri okudum ve eleştiri aldım, ancak ben aracıma aşığım.

Araca yapılan olumsuz yorumların çoğunda araçtan anlamayan sanayi esnafından dolayı başımız çok ağrıyor, ustasına denk geldiyseniz eğer araç tadından yenmez hale geliyor.

Aracımı 2018 Mart Ayında Kütahya İlinden 198.000 km. de iken satın aldım, ilk aracım biraz geç oldu açıkçası.

Aracı alır almaz boğaz kelebeğini (rölanti problemi, devir dalgalanması, çıkma orijinal ile) değiştirmekle başladık, egsoz (orta ve son susturucu, manifolt, egsozun düşmesi nedeniyle) değişimi yapmak zorunda kaldım. Hatta sağolsun sanayi esnafı yüzünden son susturucuyu araca ait olmadığı için bir kez daha değiştirmek zorunda kaldım.

Araçta buji ıslanması (su teması) nedeniyle sanayide rastgele bir ustada iki bujinin değişimi yaptırıldı, ancak sağolsun ustaya Renault marka 2 adet buji (uyumsuz) takmış (150 tl) araç iki ay sonra motor arıza lambası yaktı ve ben yürümem dedi. Neyse bana maliyeti 2.200,00 tl civarı bujiler, buji kabloları, bobin ve enjektörlerin yanması nedeniyle değişim. Sanayi esnafı sağolsun.

Sonra error cli yada c1 neyse hata kodu almaya başladım, yine özel bir serviste beynin arızalı olduğu ve yenisinin 1.200,00 tl olduğu söylendi, olmaz dedik orjinalliği bozulmadan elektronikçimize yaptıralım 600,00 tl dediler tamam dedik verdik parayı sonuç klima çalışıyor, ama error cli hatasını hala veriyor.

Neyse ufak tefek şeylerde var ama onları yazmaya gerek duymuyorum.
Sözün özü bu arabanın ustasını bulamazsanız benim görüşüm bir araba parası ile birlikte kafayı da yersiniz.

Neyse ki tesadüfen İzmit İlçesi Sanayi Mah. Sefa Sirmen Sanayi Sitesi E Blok No:40 ta Emin TEPELİ (EM Elektrik ve Elektronik) Emin beyle tanışma fırsatım oldu.

İşinin ustası, muhabbeti güzel, sorularınıza gayet anlaşır ve samimi bir şekilde cevaplar verip çözümlerini de sunuyor. İşçiliği güzel fiyatları makul hatta ucuz. 

Yolu düşenlere, usta arayanlara tavsiyemdir.

Marea ayrıcalıktır, Saygılar,
İyi forumlar...

Yüksel Bey aracınız hayırlı olsun. Çok güzel yazmışsınız. Ancak ustaların bilgisizliği ve bu aracın hararet saati gibi çok ciddi bir kronik sorunu olması maalesef araçlarımızın değerini çok düşürüyor ve herkes uzak duruyor. Bu arabaların motorları çok sağlamdır ancak elektriksel olarak biraz zayıf arabalar. Benim herkese tavsiyem önce çok iyi bir elektrikçi bulun ve elektronikten de anlasın yoksa bir çok parça gereksiz yere değiştirirsiniz benim gibi Bana egzosu değiştir araban gidecek dediler değiştirdik olmadı katalatik söktürdüler sensörler değiştirdiler arabamda sorun hala bitmedi. Betin bozuk dediler beyin sağlam çıktı. Gereksiz masraf konusunda yalnız değilsiniz Yüksel Bey...
16.05.2019, Saat:11:51
17.05.2019, Saat:11:20,
Yeni Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2003   Zümrüt Yeşili
Marea
Cvp: Yüksel ERSOY

Emre Bey iyi dilekleriniz için teşekkürler.
İnşallah en kısa sürede sorunlarınıza çözüm bulursunuz.

Emin Ustayla birlikte daha da iyi olacak inşallah.

İyi Forumlar...
17.05.2019, Saat:11:20
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Hızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2019 MyBB Group.
MAREA TÜRKİYE © 2015.