Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 19.10.2019, Saat: 21:09
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > TEKNİK KISIM > Motor ve Mekanik > Hararet Devir Rölanti > Yardım Soğutma suyu eksiltmesi >
 Yorum: 1    Görüntülenme: 190
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Soğutma suyu eksiltmesi
06.08.2019, Saat:19:11, (Son Düzenleme: 06.08.2019, Saat:19:21, Düzenleyen: oyun_uye.)
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 ELX
Model ve Renk: 2001   gri
Marea
Soğutma suyu eksiltmesi

Selam arkadaşlar. 1000 km önce triger set ve diğer kayışların hepsi değilti. Bujiler ve kabloları değişti. Fan rezistörü sorunu giderildi fanın iki kademeside aktif halde. Soğutma sistemi antifirizi değiştirildi eskidiği için.

Gelelim soruna o tarihten bugübe 1000 km de yaklaşık soğutma sistemi 6 ltre suyu eksiltti. Ara ara takviyeledim her eklediğimi hesapladım 6 ltre kadar bu arada antifirizde mundar oldu sanırım Smile Tabi su eksildikçe hararet şehir içi ortanın üsyüne doğru çıkıyor eksilen su nekadar çoksa yükseklere tırmanışıda artıyor. Konuyu bildiğim için 2. Çizgiden önce durup harareti düşürüp devam ediyorum.

Bu gün ustaya gittim durumu anlattım. Arabayı çektiler kaldırdılar çalıştırdılar ellerinde fener 2 usta heryerine baktılar kaçak varmı diye bulamadılar. Sisteme basınç verdiler gene çalıştırdılar ki en az 20 dakika araba çalışmıştır gene yok kaçak. Hatta basınçtan sonra kendi takrıkları kapağı açınca pıs diye ses vedi sistem yani oda kaçak olmadığının testi gibi oldu sanırım. Peki bu su nereye gidiyor başına böyle bir durum gelen varmıdır acaba.

Ustan da şaşırdı duruma ve iki seçenek sundu ya devir daimin ordan damla damla kaçırıyor ve sıcakla buharlaşıyor farkedilmiyor. Yada silindir kapaktan çatlak çürük var egzoz sistemine veriyor dedi. Devir daim hadi 500 e felan çıkarızda kapaksa sıkıntı işlerin kesat olduğu bu dönemde. Usta kapaksa kaynakla kurtarırsak 1500 e kadar masraf çıkabilirdedi kaynakla kurtarılmazsa ozaman artık işin yosa çıkma düzgün kapak ara dur. Masrafıda cabası.

Bu arada yağa su karıştırna yok seviye ve durumu nornal. Egzozdan beyaz dumanda yok. Kalorifer peteği kontrol edildi iki taraflı ordanda kaçak yok. Paspas altları felan kuru. Arabanın çekişinde vede ilk çalıştırmada sıkıntı yok. Araç benzinli lpg yok 163. 000 km de.

Bu konuda bilgisi olanların yardımcı olmalarını rica edeceğim. Malumunuz bizim arabalar bazen küçük sıkıntılardan kurtulmak için bilgisizlikten çok paralar harcamamıza ama sorundan kurtulamamamıza sebep olabiliyor.

Mesajı telefonla yazdım imla ve harf hatalarım varsa affola
(Son Düzenleme: 06.08.2019, Saat:19:21, Düzenleyen: oyun_uye.)
06.08.2019, Saat:19:11
07.08.2019, Saat:00:16,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2007   Yıldız Mavisi
Marea
Cvp: Soğutma suyu eksiltmesi

(06.08.2019, Saat:19:11)oyun_uye Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaşlar. 1000 km önce triger set ve diğer kayışların hepsi değilti. Bujiler ve kabloları değişti. Fan rezistörü sorunu giderildi fanın iki kademeside aktif halde. Soğutma sistemi antifirizi değiştirildi eskidiği için.

Gelelim soruna o tarihten bugübe 1000 km de yaklaşık soğutma sistemi 6 ltre suyu eksiltti. Ara ara takviyeledim her eklediğimi hesapladım 6 ltre kadar bu arada antifirizde mundar oldu sanırım Smile Tabi su eksildikçe hararet şehir içi ortanın üsyüne doğru çıkıyor eksilen su nekadar çoksa yükseklere tırmanışıda artıyor. Konuyu bildiğim için 2. Çizgiden önce durup harareti düşürüp devam ediyorum.

Bu gün ustaya gittim durumu anlattım. Arabayı çektiler kaldırdılar çalıştırdılar ellerinde fener 2 usta heryerine baktılar kaçak varmı diye bulamadılar. Sisteme basınç verdiler gene çalıştırdılar ki en az 20 dakika araba çalışmıştır gene yok kaçak. Hatta basınçtan sonra kendi takrıkları kapağı açınca pıs diye ses vedi sistem yani oda kaçak olmadığının testi gibi oldu sanırım. Peki bu su nereye gidiyor başına böyle bir durum gelen varmıdır acaba.

Ustan da şaşırdı duruma ve iki seçenek sundu ya devir daimin ordan damla damla kaçırıyor ve sıcakla buharlaşıyor farkedilmiyor. Yada silindir kapaktan çatlak çürük var egzoz sistemine veriyor dedi. Devir daim hadi 500 e felan çıkarızda kapaksa sıkıntı işlerin kesat olduğu bu dönemde. Usta kapaksa kaynakla kurtarırsak 1500 e kadar masraf çıkabilirdedi kaynakla kurtarılmazsa ozaman artık işin yosa çıkma düzgün kapak ara dur. Masrafıda cabası.

Bu arada yağa su karıştırna yok seviye ve durumu nornal. Egzozdan beyaz dumanda yok. Kalorifer peteği kontrol edildi iki taraflı ordanda kaçak yok. Paspas altları felan kuru. Arabanın çekişinde vede ilk çalıştırmada sıkıntı yok. Araç benzinli lpg yok 163. 000 km de.

Bu konuda bilgisi olanların yardımcı olmalarını rica edeceğim. Malumunuz bizim arabalar bazen küçük sıkıntılardan kurtulmak için bilgisizlikten çok paralar harcamamıza ama sorundan kurtulamamamıza sebep olabiliyor.

Mesajı telefonla yazdım imla ve harf hatalarım varsa affola

Conta nanay olmaya aday

Berat21 nickli üyenin imzası
2007 Marea Liberty 1.6 16V Yıldız Mavisi(Delikanlıca Derler Kendisine)
07.08.2019, Saat:00:16
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yardım Soğutma suyu fanı kaç derecede açmalı? Hata kodları ramtu 3 414 25.06.2019, Saat:18:41
Son Yorum: antbim
  Soğutma suyu degisimi Jonix17 5 2,823 12.04.2017, Saat:20:38
Son Yorum: gunsatgencoglu
  radyatör suyu ve havasını alma mustang 7 4,630 06.02.2017, Saat:09:04
Son Yorum: gunsatgencoglu
  Bilgilendirme Komple Antifriz ve soğutma suyu değişimi KenanK 9 14,461 18.01.2017, Saat:19:13
Son Yorum: bunakkaptan
  Resimli Proje Soğutma suyunun havasının alınması ve soğutma suyu sıcaklık kontrolü alisakarya 18 7,990 19.11.2015, Saat:23:56
Son Yorum: MustafaToklu

Hızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2019 MyBB Group.
MAREA TÜRKİYE © 2015.