Hoşgeldin, Ziyaretçi:

l Üye Ol
Tarih: 19.10.2019, Saat: 19:41
  • http://mareaturkiye.com'na Hoşgeldiniz!
  • Yeni temamızla yayındayız.
  • Kaldığımız yerden devam durmak yok :)
Marea Türkiye > TEKNİK KISIM > Motor ve Mekanik > Yardım Teşhisini koyamadığımız sorun için bilgi ihtayacı >
 Yorum: 10    Görüntülenme: 325
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 Teşhisini koyamadığımız sorun için bilgi ihtayacı
17.09.2019, Saat:21:42,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Brava   1.6 SX
Model ve Renk: 2001   Gri
Brava
Teşhisini koyamadığımız sorun için bilgi ihtayacı

Herkese Merhaba, İsmim Nuri,İzmir'de yaşıyorum.Yakın zamanda 2001 otomatik vites Brava SX aldım.Arabam da ilginç bir sorunum var ve kime gösterdiysem somut bir çözüm elde edemedim.Sonunda sizlerden yardım istemeye karar verdim.Umarım aynı sorunla karşılaşmış ve çözmüş bir dostumuz vardır.
Sorunum şöyle; aracın ilk çalışması ve gidişi,çekişi mükemmel.Tek marşta alıyor ve rölanti normal seviyesinde ve titreme,dalgalanma falan yok.Vitese geçtiğinde,hareket ettiğinde veya klima açıldığında da her hangi bir rölanti bozulması olmuyor.Ne zaman bir süre sürüş yapıp stop ettiğimde  bir süre sonra tekrar çalıştırmada araç hemen çalışıyor ama rolanti hemen düşüp gaz vermezsem stop ediyor.Bu durumda biraz gaz vererek bekleyince yine normal haline dönüyor ama hafif titreyerek çalışıyor(Rolanti düşük gibi) . Gitmediğim tamirci kalmadı, hepsinin hali içler acısı.İnanın buradakiler kadar bile bilgileri yok.Ciddiyetten uzak daha araca bakmadan şu değişmesi lazım bu değişmesi lazım demeye başlıyorlar. İşini hakkıyla ve ciddiyetle yapanlar da var elbette ama geneli böyle maalesef.
Bu arada araç LPG'li ve LPG ayarları falan yeni yapıldı.
Sorun hakkında bilgisi olan ve yardımlarını esirgemeyen tüm dostlara şimdiden teşekkür eder, göstereceğiniz ilgi ve sabrınız için hepinize teşekkür ederim.
Selamlar
17.09.2019, Saat:21:42
17.09.2019, Saat:23:54,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 SX
Model ve Renk: 2000   Gri
Marea
RE: Teşhisini koyamadığımız sorun için bilgi ihtayacı

Pompa basıncını ölçtür,
Ve ateşleme bobini, ısınınca bobindeki ohmlar değişim yapıyor olbilir.
Elimde çıkma bobin var denemelik verebilirim
İzmir ksk
17.09.2019, Saat:23:54
18.09.2019, Saat:10:38,
Yeni Üye
Üye Grubu
Brava
Cvp: RE: Teşhisini koyamadığımız sorun için bilgi ihtayacı

(17.09.2019, Saat:23:54)Osmanerken Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Pompa basıncını ölçtür,
Ve ateşleme bobini, ısınınca bobindeki ohmlar değişim yapıyor olbilir.
Elimde çıkma bobin var denemelik verebilirim
İzmir ksk

Teşekkür ederim kardeşim ,eksik olma ihtiyaç halinde haberleşiriz.Pompa basıncı dediğiniz benzin pompası mı?
18.09.2019, Saat:10:38
19.09.2019, Saat:05:01,
Yeni Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Exclusive
Model ve Renk: 2003   gri
Marea
Cvp: Teşhisini koyamadığımız sorun için bilgi ihtayacı

(17.09.2019, Saat:21:42)zagortenay68 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Herkese Merhaba, İsmim Nuri,İzmir'de yaşıyorum.Yakın zamanda 2001 otomatik vites Brava SX aldım.Arabam da ilginç bir sorunum var ve kime gösterdiysem somut bir çözüm elde edemedim.Sonunda sizlerden yardım istemeye karar verdim.Umarım aynı sorunla karşılaşmış ve çözmüş bir dostumuz vardır.
Sorunum şöyle; aracın ilk çalışması ve gidişi,çekişi mükemmel.Tek marşta alıyor ve rölanti normal seviyesinde ve titreme,dalgalanma falan yok.Vitese geçtiğinde,hareket ettiğinde veya klima açıldığında da her hangi bir rölanti bozulması olmuyor.Ne zaman bir süre sürüş yapıp stop ettiğimde  bir süre sonra tekrar çalıştırmada araç hemen çalışıyor ama rolanti hemen düşüp gaz vermezsem stop ediyor.Bu durumda biraz gaz vererek bekleyince yine normal haline dönüyor ama hafif titreyerek çalışıyor(Rolanti düşük gibi) . Gitmediğim tamirci kalmadı, hepsinin hali içler acısı.İnanın buradakiler kadar bile bilgileri yok.Ciddiyetten uzak daha araca bakmadan şu değişmesi lazım bu değişmesi lazım demeye başlıyorlar. İşini hakkıyla ve ciddiyetle yapanlar da var elbette ama geneli böyle maalesef.
Sorun hakkında bilgisi olan ve yardımlarını esirgemeyen tüm dostlara şimdiden teşekkür eder, göstereceğiniz ilgi ve sabrınız için hepinize teşekkür ederim.
Selamlar

Geçmiş olsun. İzmir gibi bir yerde çözüm bulunamıyorsa diğer yerleri düşünmek bile istemiyorum. Bu arabaların elektrik tesisatları biraz zayıf ve elektriksel sıkıntıyı bulmak kolay olmaya bilir. Ustalara çok güvenme bu arabaların en büyük özelliği benim diyen ustaları madara etmesidir. Biggrin  Gideceğin ustayı çok iyi araştır İzmir büyük yer mutlaka çok iyi ustalar vardır. Ben yetkili serviste çalışıp sonra dükkan açan ustanın çuvalladığını gördüm bu arabalarda. Biggrin  Şimdi arkadaşım yapman gereken iki şey var.
1-Gaz kelebeğini temizlet. (Bunu kendinde yapabilirsin balata spreyi ile) Umarım sorun burda çıkar ve basit bir işlemle sorunu çözersin... Shy Sorun çözülmezse
2-Çok iyi bir elektrikçi bul. Başta gaz kelebeğinin kablolarını kontrol etsin gaz kelebeğinin değerleri ölçülsün. Sonuç değişmezse beyne giden kablolar kontrol edilsin.
19.09.2019, Saat:05:01
19.09.2019, Saat:11:54,
Yeni Üye
Üye Grubu
Brava

(19.09.2019, Saat:05:01)Emre Şahin Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(17.09.2019, Saat:21:42)zagortenay68 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Herkese Merhaba, İsmim Nuri,İzmir'de yaşıyorum.Yakın zamanda 2001 otomatik vites Brava SX aldım.Arabam da ilginç bir sorunum var ve kime gösterdiysem somut bir çözüm elde edemedim.Sonunda sizlerden yardım istemeye karar verdim.Umarım aynı sorunla karşılaşmış ve çözmüş bir dostumuz vardır.
Selamlar

Geçmiş olsun. İzmir gibi bir yerde çözüm bulunamıyorsa diğer yerleri düşünmek bile istemiyorum. Bu arabaların elektrik tesisatları biraz zayıf ve elektriksel sıkıntıyı bulmak kolay olmaya bilir. Ustalara çok güvenme bu arabaların en büyük özelliği benim diyen ustaları madara etmesidir. Biggrin  Gideceğin ustayı çok iyi araştır İzmir büyük yer mutlaka çok iyi ustalar vardır. Ben yetkili serviste çalışıp sonra dükkan açan ustanın çuvalladığını gördüm bu arabalarda. Biggrin  Şimdi arkadaşım yapman gereken iki şey var.
1-Gaz kelebeğini temizlet. (Bunu kendinde yapabilirsin balata spreyi ile) Umarım sorun burda çıkar ve basit bir işlemle sorunu çözersin... Shy Sorun çözülmezse
2-Çok iyi bir elektrikçi bul. Başta gaz kelebeğinin kablolarını kontrol etsin gaz kelebeğinin değerleri ölçülsün. Sonuç değişmezse beyne giden kablolar kontrol edilsin.

Teşekkür ederim Emre kardeş, Ustalar sayesinde biz de usta olduk, okumadığım forum ve makale kalmadı. Gaz kelebeği ve soketleri temizledim dün sorun düzelmiş görünüyor. Tek tük de olsa ilk çalıştırınca gaz verip bıraktığımda 1 kere rolanti düşer gibi olup toparlıyor ve normale dönüyor ama stop etmiyor.Tabi bu işlemden sonra programa bağlatıp kalibrasyon yaptırmak gerekir mi?bilmiyorum. Servislerde 10 yılı geçen araçların yazılımı olmuyormuş. Fiat otomatik yazılımı siliyormuş. Pek anlam veremedim, sanırım beni başlarından savdılar. Şimdi yazılım olayına girişeceğim.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
19.09.2019, Saat:11:54
19.09.2019, Saat:23:36,
Yeni Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2003   gri
Marea

(19.09.2019, Saat:11:54)zagortenay68 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(19.09.2019, Saat:05:01)Emre Şahin Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Selamlar

Teşekkür ederim Emre kardeş, Ustalar sayesinde biz de usta olduk, okumadığım forum ve makale kalmadı. Gaz kelebeği ve soketleri temizledim dün sorun düzelmiş görünüyor. Tek tük de olsa ilk çalıştırınca gaz verip bıraktığımda 1 kere rolanti düşer gibi olup toparlıyor ve normale dönüyor ama stop etmiyor.Tabi bu işlemden sonra programa bağlatıp kalibrasyon yaptırmak gerekir mi?bilmiyorum. Servislerde 10 yılı geçen araçların yazılımı olmuyormuş. Fiat otomatik yazılımı siliyormuş. Pek anlam veremedim, sanırım beni başlarından savdılar. Şimdi yazılım olayına girişeceğim.Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Tekrar Geçmiş olsun sorunun düzeldiğine sevindim. Kalibrasyon ayarı yaptır. Fiat servisleri 2009 model den aşağıya arabaya bakmıyorlar. (Ben böyle duydum ama gerçek mi bilmiyorum) Bir çok ustada bizim araçların programı var  kalibrasyon yaptırırsan sanırım hiç bir sorun kalmayacak... Smile
19.09.2019, Saat:23:36
20.09.2019, Saat:08:33,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 SX
Model ve Renk: 2000   Gri
Marea

İzmirde önerebileceğim yer 2 sanayinde
İnce oto test var,
İşi bilmiyen ustlara gidersen çok uğraştırırlar,üstüne bir sürü paranı alırlar.
20.09.2019, Saat:08:33
20.09.2019, Saat:09:40,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 ELX
Model ve Renk: 2001   gri
Marea

benim önerebileceğim ayhan usta var folkartların yanında faceden ayhanövünç diye bulabilirsin.

yarasa35tr nickli üyenin imzası
MAREA 2001 ELX
20.09.2019, Saat:09:40
01.10.2019, Saat:21:25,
Yeni Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2003   Gri
Marea

Merhaba arkadaşlar 2003 model fiat mareamın sağ tarafında takır tıkır sesler var tabii bu ses sadece sağa sola dönüş ve çukur kasis olan bozuk yollarda var aks başı dediler değiştim amortisör dediler değiştim salıncak dediler değiştim ses aynı devam ediyor en son z rot dediler onuda değiştim yine aynı sadece kaldı viraj takoz lastiği onuda değişecem inşallah bu sefer kesin çözüm olur fikri olan başına gelen var mı
01.10.2019, Saat:21:25
02.10.2019, Saat:22:26,
Çalışkan Üye
Üye Grubu
Araç: Marea   1.6 Liberty
Model ve Renk: 2007   Yıldız Mavisi
Marea

(01.10.2019, Saat:21:25)Maybe Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar 2003 model fiat mareamın sağ tarafında takır tıkır sesler var tabii bu ses sadece sağa sola dönüş ve çukur kasis olan bozuk yollarda var aks başı dediler değiştim amortisör dediler değiştim salıncak dediler değiştim ses aynı devam ediyor en son z rot dediler onuda değiştim yine aynı sadece kaldı viraj takoz lastiği onuda değişecem inşallah bu sefer kesin çözüm olur fikri olan başına gelen var mı

Rot mili ve rot başıdır ince tiz bir lıkırtı sesi ise

Berat21 nickli üyenin imzası
2007 Marea Liberty 1.6 16V Yıldız Mavisi(Delikanlıca Derler Kendisine)
02.10.2019, Saat:22:26
08.10.2019, Saat:16:34,
Yeni Üye
Üye Grubu
Model ve Renk: 2003   Koyu yesil
Marea

Umarım aks degildir
08.10.2019, Saat:16:34
« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Koskoca ilde tüm sanayicilerin çözemediği sorun acil yardım ! Yunus43 17 1,264 26.06.2019, Saat:21:03
Son Yorum: summer_78
  SÜPER BİR USTA MAREALAR İÇİN TAVSİYE. historianmale 1 1,111 25.06.2019, Saat:18:18
Son Yorum: Erendemir
  egzoz muayenesinden kaldım sorun ne olabilir? alperbaba 9 1,742 21.09.2018, Saat:10:23
Son Yorum: Canseven
  Yardım Tanımlayamadığım bir sorun... paraglider 6 2,640 12.09.2017, Saat:14:44
Son Yorum: onrkrmtc
  bugün marea için 420 tl harcadım kenanaslan 7 3,765 09.05.2017, Saat:15:03
Son Yorum: emree

Hızlı Menü:

Türkçe Çeviri: MCTR, Forum Yazılımı: MyBB
© 2002-2019 MyBB Group.
MAREA TÜRKİYE © 2015.